Na detailech záleží. V restauraci Signature jí hosté z designového nádobí

Design / 15.8.2017

Provozovatelé brněnské restaurace nenechali nic náhodě a kromě chuťových zážitků nabízí hostům i ty vizuální. 

Dojem z restaurace vytváří spousta faktorů: Jak chutná jídlo, jak se k nám choval personál a také jak restaurace sama o sobě vypadá. Právě tento vizuální dojem některé restaurace mají podchycené do posledního detailu.  

Jednou z nich je brněnská restaurace Signature: „Když jsme vybírali nádobí, jaké budeme v naší restauraci používat, vzali jsme si domů různé vzorky a týden je testovali. Nebo jsme se ptali různých lidí, ze které sklenice se jim nejlépe pije,“ vysvětluje Lumír Sendrei, jeden z dvojice provozovatelů restaurace.

Co se týče nádobí, majitelé také nechtěli nechat nic náhodě a nejeli do IKEI.  Nechali si vyrobit talíře přímo na míru od moravského hrnčíře Petra Jurníčka, který žije a tvoří ve vesničce Zbýšov u Brna. „Řekli jsme mu, že potřebujeme asi devět set kusů nádobí a on řekl, ať si pro to přijedeme za tři měsíce,“ vzpomíná Sendei a zdůrazňuje, že každý kus je unikát.  

A takto talíře vznikaly.

Petr Jurníček se narodil roku 1976 a podle informací zveřejněných na jeho webu se výrobky z jeho dílny nachází kromě evropských zemí i v USA, Kanadě,  Japonsku nebo Spojených Arabských Emirátech.  

Restaurace Signature: Specializuje se na kvalitní gastronomii a nachází se u dálnice D1 v části Brno Popůvky v Hotelu Victory.  Šéfkuchařem je zde Pavel Veltruský.  

Zdroj všech fotografií: Restaurace Signature

Martina Vincencová

Martina Vincencová

Holka z moravské vesnice, co žije v Praze. Pracuje v marketingu. Má ráda umění a za to největší považuje umění žít. Má hlavu plnou otázek, rada vymýšlí vtipy na twitter a nakupuje trenýrky.

Zanechte komentář