Kultovní kapela Priessnitz zahraje na Vzduchu

Hudba / 7.8.2017

Pražská Tiskárna na Vzduchu pokračuje ve své koncertní linii a tentokrát se máte opravdu na co těšit. Vystoupí zde kultovní česká kapela Priessnitz!

Jesenická rocková formace Priessnitz se 16. srpna představí pod korunami stromů v Tiskárně na Vzduchu. V podstatě se však ale nemusí ani představovat. Kapela funguje již od roku 1989 a za tu dobu se stala jednou z nejosobitějších hudebních skupin, které na české hudební scéně jsou. Pro někoho se dokonce jedná o srdcovou záležitost.

V roce 1991 nahráli své první studiové album Freiwaldau. Ústřední dvojice v podání Petra KružíkaJaromíra Švejdíka, tak započíná svébytný projekt z jesenických hor.

Loni na podzim, po deseti letech, kapela vydala své deváté album Beztíže, se kterým vyjela na vánoční turné po českých městech. Nezaměnitelný charakter a melancholický nádech si staří dobří Priessnitz zachovali se vší parádou.

Bohužel deska Beztíže je, dle slov hlavních členů kapely, jejich posledním počinem. Již z tohoto důvodu si jejich pražský koncert v parku Stromovka nenechte ujít.

Vstupenky jsou k dispozici přes sít GoOut.


Zdroj úvodní fotografie a miniatury: oficiální stránky kapely

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář