Proč tolik lidí raději leží na gauči?

Sport / 10.8.2017

Autor:

V dnešní době máme dva druhy lidí. Ty, kteří sport považují za součást svého života, a ten zbytek, který si raději po práci lehne na gauč a pustí si televizi. Ale proč tomu tak je?

Co nás odrazuje?

Když se podíváte okolo sebe, co vidíte? Spoustu upoutávek na filmy, na nové telefony, na počítačové hry, na kávu (kterou si ve fitku zrovna nevychutnáte), na úžasně pohodlné postele z IKEA, atd… A i když si to neuvědomujeme, tak nás všechny tyhle reklamy nějak ovlivňují. Bohužel, na posilovny a tělocvičny tolik bilboardů zrovna neláká. Pokud se někde neotevírá nějaké nové místo, které o sobě chce dát vědět, tak jen málokdy vidíte plakát typu „Přijďte si k nám zacvičit!“. 

Dalším dost podstatným faktorem je „ideální svět“ sociálních sítí. Spousta lidí si najde obrázek, kterým se řídí a podle kterého by chtěli vypadat, ale neuvědomují si, že po jedné hodině někde v posilovně nebo odběhané v lese ten výsledek prostě nepřijde. A když nepřijde, tak je to automaticky pro spoustu lidí hrozně demotivujicí. Navíc perfektní fotky na nás prostě křičí ze všech stran. Najdete je v časopisech, v reklamách a na internetu. Nejde se ale přeci řídit fotkami, které jsou za a) většinou foceny po dlouhodobém cvičení, a za b) si nebudeme nalhávat, že lidé své fotky v dnešní době zveřejňují neupravené.

I takto vznikají fotky na Instagram.

 

Existuje velké množství žen, které se snaží bojovat proti falešnému světu sociálních sítí.

Musíte to dělat pro sebe!

Je pěkné najít si důvod, proč sportovat. Ať už je to kvůli změně postavy, novému příteli nebo kraťasům, do kterých chcete zhubnout. Pokud to ale nebudete dělat primárně pro sebe samotnou, pro svůj dobrý pocit, tak vám to stejně dlouho nevydrží. Po nějaké době si totiž řeknete, že ta postava vlastně není tak špatná, že přítele si najdou i lidé, kteří jsou na tom hůř než vy a kraťasy si přeci můžete koupit nové. A proto je důležité si to nastavit tak, aby vám to vyhovovalo a zároveň vás to bavilo. Není přece nutné cvičit 7x týdně. Můžete to kombinovat, občas si zajít na kolo, na brusle, zaběhat. Podstatné je, aby to pro vás nezačalo být stereotypní, protože jak je známo, stereotypní věci nás po čase začnou otravovat.

Stačí jen chtít 

Najděte si parťáka

Spousta lidí potřebuje někoho dalšího, s kým se budou navzájem motivovat a podporovat. Proto je dobré se domluvit třeba s kamarádkou, kamarádem nebo rovnou s přítelem a začít na sobě pracovat společně. Vždycky je totiž lepší mít někoho, kdo vás podpoří, když zrovna budete ve fázi „Už nemůžu!“

Je fajn, když vás někdo podporuje.

Zdroj fotografií: http://pinterest.com/, Anna Victoria’s Instagram (https://www.instagram.com/annavictoria/?hl=cs)

 

Tereza Hrubá

Tereza Hrubá

Nenapravitelný snílek, věřící, že spasí svět, napíše knihu a jednou nahradí Zárubu v jeho komentátorském křesle. A proto studuje žurnalistiku, pravidelně kouká na hokej a v počítači má nespočet rozepsaných kapitol.

Zanechte komentář