Na Besedu u Bigbítu jezdíme už čtvrtstoletí

Hudba / 3.8.2017

Letošní ročník festivalu Beseda u Bigbítu v Tasově oslaví 25 let. Co se změnilo a na co se můžeme opět první srpnový víkend těšit? 

Výročí 25 let od prvního konání festivalu a jeho nepřetržitého fungování bez změny místa konání řadí Besedu u Bigbítu ke stálicím a nejdéle fungujícím akcím na české festivalové scéně. Stejně jako minulé ročníky, i tento ponese podtitul „Kultura z jiného světa“. Beseda u Bigbítu proběhne od 4. 8. do 5. 8. 2017 jak jinak než v Tasově v Topolovém hájku.

Program je nabitý, dokazuje to bezmála 50 interpretů, kteří se vystřídají na 3 scénách. Návštěvníci festivalu se mohou těšit nejenom na hudební interprety, ale i na bohatý doprovodný program, jehož nedílnou součástí se stala soutěž písničkářů a Apollónova návštěva, dále autorská čtení a divadelní představení.

Beseda u Bigbítu je především propojení alternativního umění a rodinné atmosféry na domovské scéně. K 25. výročí pořadatelé připravili speciální vydání časopisu Beseda Moon, které vzniklo ve spolupráci s hudebním časopisem Full Moon.

Hudební program

Již tradičně bude probíhat produkce na třech scénách. Dvě scény jsou především hudební a třetí scéna, takzvané „šapitó“, bude nabitá nejenom muzikou, ale také přednáškami, divadlem nebo autorským čtením.

V pátek se mohou posluchači a návštěvníci festivalu těšit například na slovenskou Katarzii, která není na Besedě nováčkem, Tomáše Paluchu, Flash Boy, Priessnitz, Noir Voir, Bratři, návštěvu z Finska K-X-P a známého DJ Myslivce.

Sobotu zahájí hudební program soutěž písničkářů, která se ponese celým dnem až do vyhlášení vítěze. Tradičním prvkem na Besedě u Bigbítu je také vystoupení místních folklorních umělců. Na to se opět můžeme těšit v sobotu ve 12:00 a přijdou zahrát a zazpívat Velické Trnečky. Dále se můžeme těšit na Kochlea, česko – polské Agu, The Ills, India, Zagami Jericho, Carpet Cabinet, tvrdší Rudé Kostry nebo například The Trust Is Out There. Nováčky na Besedě také nejsou Midi Lidi a hned po jejich vystoupení se představí Lazer Viking.

Doprovodný program

Nemálo zajímavý bude také doprovodný program. Jak už jsem zmiňovala, proběhne tradiční soutěž písničkářů. Zuzana Ryšavá povede přednášku pod záštitou globálního hnutí Fashion Revolution o slow fashion, tedy o zodpovědném módním průmyslu. Divadelní program zpříjemní Česnekový hlavy nebo Divadlo Napříč. Zajímavým bodem programu budou autorská čtení.

Na letošním ročníku je tedy na co se těšit. Více informací o programu a samotném festivalu naleznete na oficiálním webu.


Zdroj úvodní fotografie: www.besedaubigbitu.cz

Zdroj miniatury: FB profil Beseda u Bigbítu

Eva Březovská

Zanechte komentář