Seberte odvahu v rytmu hudby: 6 písní pro povzbuzení

Osobní rozvoj / 27.7.2017

Nakopněte se před náročnými situacemi hudbou! Ať už Iggy Popem nebo třeba Mozartem.

Zvuk a posléze i hudba nás provázejí odnepaměti. Už i pravěcí lovci zaháněli strach před lovem na mamuty bojovnými skřeky a rytmickým bušením do všeho možného. Náš věk sice už do pravěku nepatří (i když našly by se i výjimky), hudbou však zaháníme strach dál.

Kolikrát jste si už zaháněli obavy před zkouškou ve škole tím, že jste si cestou tam pustili do sluchátek nějakou pecku a nálada a sebevědomí vám hned stouplo? Nejlepší je, když si u toho ještě třeba sami zazpíváte, zatančíte, dáte průchod energii, která do vás z hudby proudí, a hned se cítíte odhodlanější. Hudba zkrátka umí dodávat odvahu, ať už o tom víte nebo ne.

V některých případech také dokáže navodit správnou atmosféru a vy se můžete nechat unášet na vlnách fantazie. Určitě se najde i dost jedinců, kteří si během chůze či jízdy autem a při poslechu dobré muziky představují, jak hrají ve videoklipu poslouchané hudby. Jiní za její pomoci vymýšlejí filmy.

A pokud potřebujete nakopnout k nějakému vážnějšímu rozhodnutí, když například chcete shodit deset kilo či napsat konečně seminárku, správně vybraná hudba vás k tomu ideálně popostrčí.

Zkuste se tedy inspirovat mým níže uvedeným výběrem motivující hudby a určitě vás napadne ještě spousta další muziky, o kterou se tady taky můžete podělit 🙂

  • Bowie měl v sobě neuvěřitelnou magii a jeho Star Man mě pokaždé odnese jinam. Takže si pak taky připadám, že chodím po obloze.
  • We Are The Champions je taková motivační klasika, že ji ani není třeba představovat. Prostě jste šampioni a vše se vám podaří.
  • Iggyho Passengera doporučuji obzvlášť do přecpané tramvaje nebo do dopravní zácpy. Stihnete to!
  • Už jen ten název prozrazuje, že to dnes bude skvělý. Navíc vás to roztančí úplně kdekoliv.
  • Celí Imagine Dragons jsou neuvěřitelně povzbuzující a pozitivní. Hodně to potvrzuje i tato jejich nová píseň.
  • Naprosto rytmická pecka z vás dostane to nejlepší co ve vás je. Ideální do sluchátek při běhání.

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com

 

 

Štítky

Adéla Paruchová

Adéla Paruchová

Zanechte komentář