Proč v létě vyrazit na jazykové pobyty v zahraničí?

Cestování V obraze / 26.7.2017

Autor:

Jazyky vás nikdy moc nebavily a neradi cestujete obklopeni neznámými lidmi? Máme pět důvodů, proč byste měli dát jazykovým kurzům v zahraničí šanci.

Většina z nás tráví léto na brigádách, u bazénu, s přáteli nebo cestováním. Jednou ročně vyrazíme s rodiči na dovolenou k moři, s partou na dvoutýdenní tábor nebo se touláme po festivalech, hradech či horách. Jazyky uplatníme možná jen když jdeme do kina na film s titulky, někteří v případě, kdy si na pláži kupují zmrzlinu. A to je škoda. Proč je právě v létě ideální doba vyrazit do zahraničí?

Procvičíte si jazyky

Tipy

• informujte se už několik měsíců dopředu, ušetříte si tím stres na poslední chvíli a také peníze

• nezapomeňte na cestovní pojištění

• pokud se chcete v jazyce opravdu zlepšit, zaplaťte si minimálně čtyřtýdenní kurz

Ano, na jazykovém pobytu si opravdu můžete upevnit své jazykové znalosti. Nejen proto, že jejich součástí je často výuka jazyků, ale především díky komunikaci s ostatními lidmi v běžných situacích; seznamování se a využívání široké škály slovní zásoby.

Angličtina vás zachrání

Chtěli byste vyzkoušet jazykové kurzy v zahraničí a s tím spojený pobyt v Německu, Francii nebo třeba v Japonsku, ale neovládáte jazyk dané země na komunikativní úrovni? Nezoufejte! Máte možnost přihlásit se jako začátečníci a zatímco se v přirozeném prostředí zvoleného jazyka budete pomaličku posouvat vpřed, s ostatními se můžete dorozumívat anglicky. Procvičíte tak dva jazyky současně.

Propojte studium jazyka s cestováním, zaplaťte si například kurz španělštiny v Peru a vydejte se prozkoumat Machu Picchu!

Plnoletost není podmínkou

Mezi agentury s širokou nabídkou a příznivými cenami patří také Bavard Languages.
Průměrný věk účastníků pobytů se pohybuje kolem 21 let, v letních měsících do zahraničí vyrážejí i osmnáctiletí. Přihlásit se do kurzu můžete ale už od šestnácti let, jediným rozdílem bude, že budete ubytováni v hostitelských rodinách.

Neodkládejte příležitost vycestovat do zahraničí. Právě teď je ta nejvhodnější doba!

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Zanechte komentář