music

10 písniček pro lepší náladu!

Hudba / 6.4.2013

Které písničky vám zlepší den hned po ránu? Přinášíme top výběr naší redakce!

Určitě to znáte, ráno zazvoní budík a vám se nechce vstávat. Jediné, po čem toužíte, je schovat se pod peřinu a nevylézt. Čeká vás náročný den, venku není zrovna nejhezčí počasí… Co takhle zpříjemnit si den hned po ránu veselou písničkou? Přinášíme vám pár zaručených tipů, které zvedají náladu naší redakci.

1. Yael Naim – New Soul Lyrics

Tahle skladba se stala nejúspěšnějším hitem stejnojmenného alba New Soul. Věděli jste, že se zpěvačka pořádně proslavila až nazpívaným soundtrackem k filmu Harrisonovy květy? Věříme, že tahle chytlavá melodie vám bude znít v hlavě celý den!

2. OneRepublic – Good Life

Kapela OneRepublic je známá spíše svými pomalejšími skladbami jako jsou například Apologize, Secrets, All The Rights Moves. Optimistický song Good Life však nesmí chybět v našem top listu!

3. Robbie Williams – Candy

Nesmíme vynechat Robbieho s jeho hitem Candy, který vás zaručeně nabudí k tomu, abyste se pustili do jakýchkoliv povinností naplno s dobrou náladou. Co vás napadne, když se řekne Robbie Williams? Dost možná světový hit Angels, který se dostal do éteru již v roce 1997. Věděli jste, že Robbie se kromě zpěvu věnuje také navrhování oblečení?

4. Ingrid Michaelson – Be OK

Nezdá se vám tahle melodie povědomá? Ale ano, byla použita hned v několika televizních reklamách. Taky chcete být OK? Nechte se unést hudbou od Ingrid Michaelson!

5. Queen – Don’t Stop Me Now

Legendární kapela Queen je považována za jednu z nejlepších a nejvlivnějších kapel všech dob. Věděli jste, že jeden z největších hitů této kapely Don´t Stop Me Now  vznikl již v 70. letech? Nenechte se zastavit! Tahle píseň vás zaručeně nabudí!

6. Billy Joel – Uptown Girl

Ještě jedna nestárnoucí vykopávka, která je stále oblíbeným hitem. Taky máte tuto chytlavou melodii rádi a broukáte si ji celý den po poslechnutí? Věděli jste, že Billy Joel založil pod vlivem kapely Beatles skupinu The Echoes a získal za své hity několik ocenění  Grammy?

7. Wham! – Wake Me Up Before You Go-Go

Hudební duo Wham!, které tvoří George Michael a Andrew Ridgeley, prodalo 25 miliónů desek po celém světě. Když se řekne Wham!, jistě se vám vybaví vánoční hit Last Christmas nebo Everything She Wants. V naší top 10 nesmí chybět  jejich veselá píseň Wake Me Up…

8. One Direction – What Makes You Beautiful

One Direction stále obsazují přední příčky hitparád, nám se nejvíce zalíbil tenhle song! Kde se vlastně vzali? Tato banda 5 kluků se přihlásila do soutěže X Factor jako sóloví zpěváci, ale porotci je po návrhu Cowella dali dohromady jako skupinu. Byli tedy kvalifikování jako Groups category v sedmém ročníku pěvecké soutěže X Factoru 2010. Jejich prvním nahraným hitem se stala právě tato píseň.

9. Imagine Dragons – It’s Time

Tahle kapela vznikla v roce 2008 v Utahu. Víte o tom, že někteří členové kapely se hlásí k mormonské víře a skupina se zdržuje používání hrubých výrazů ve svých textech? Hola, hola, povinnosti volají! It’s time to begin, isn’t it? S chutí do toho a půl je hotovo!

10. Bobby McFerrin – Don’t Worry Be Happy

Co by to byl za happy toplist, kdyby tady chyběla klasika v podání Bobbyho McFerrina? S písní Don´t Worry Be Happy zabodoval na plné čáře a díky ní získal mnoho ocenění. Zpěvák tvrdí, že je tato píseň jednoduchá, vznikla ve spěchu a jen tak mimochodem, mrzí ho trochu to, že právě díky ní jej zná celý svět. My si myslíme, že by na tuhle skladbu měl být pyšný, protože zvedá nálady nám všem už po mnoho let a věříme, že to tak zůstane i nadále!

Tak co? Naladili jsme vás dostatečně na optimistickou vlnu? Jaká písnička po ránu probudí a rozveselí vás? Podělte se s námi o své oblíbené songy! 

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář