Najde se přírodní deodorant pro zapálenou sportovkyni?

Sport / 26.7.2017

Léto je jako stvořené pro sportování. Co na to ale říká podpaží ekologicky smýšlející sportovkyně?

Většinou to začíná ve druhé polovině dubna. Zintenzivní v květnu a během června, července a srpna pokračuje a graduje. V září se zlepšuje a v říjnu je konečně patrná úleva. O čem že je řeč? O potu a nepříjemném odéru, který se často nese kolem řady sportovců. A přiznejme si, že nejenom sportovců.

Obchody jsou dnes přeplněné deodoranty, všemožnými spreji a speciálními přípravky, které jsou mnohdy účinné, ale ke zdravému a ekologickému přístupu k životu mají hodně daleko. Vedle těchto oblíbených přípravků známých díky nespočtu reklam a billboardů s olympijskými sportovci však lze také narazit na preparáty, které sice nenajdeme v televizních reklamách, ale mají stejný účel. To jest minimalizace nepříjemného pachu a pocení. Za rozumnou cenu.

Vhodně zvolený deodorant poskytuje maximalní komfort při běžné i sportovní zátěži.

Zcela upřímně musím přiznat, že pátrání po vyhovujícím deodorantu může být poměrně zdlouhavé. A aby to nebylo jednoduché, cenu deodorantu nelze vnímat jako relevantní měřítko k určení kvality, protože neodpovídá jeho skutečné kvalitě. Nezbývá tedy než se řídit doporučeními druhých a vlastní zkušeností. Možná vlastní zkušeností v první řadě.

Sama na sobě jsem vyzkoušela velkou řádku ekologických deodorantů, mnohé přitom na doporučení přátel a známých, ale jen málokterý mi skutečně vyhovoval. Během tohoto menšího průzkumu jsem například zjistila, že ultra ekologická varianta deodorantu, totiž citronová voda, je zcela k ničemu. Akorát vám zničí oblíbené tričko.  Jako podobně zbytečné jsem vyhodnotila i užití solného krystalu – byť ho prodává více značek, ještě jsem nenašla takovou, jejíž výrobek by splňoval svůj účel.

Mile mě překvapily některé (zdůrazňuji „některé“) deodoranty české přírodní kosmetické značky Bione a podobně i výrobky (opět platí, že ne všechny) německé značky prodávané v řetězci DM drogeriích, totiž Alverde. Za svého osobního favorita však považuji tuhé deodoranty ručně vyráběné kosmetiky Lush. Jsou nádherně voňavé, účinné (!!) a jejich složení je uživatelsky příjemné.

Při tréninku není čas na jakékoliv rozptylování.

Zkušenost potvrzuje, že většina problémů má své řešení. Stejně tak výběr vhodného deodorantu, který svému uživateli neškodí, ale naopak mu vyhovuje. Předpokladem však je uživatel, který o tom, co používá, uvažuje a zajímá se o to. A ne jen pasivně a automaticky přijímá, co mu přijde pod nos a co vidí u druhých.

Zdroj všech fotografií: www.facebook.com/FreedomDeodorant

 

Jitka Povalová

Zanechte komentář