Když vám život dá citrony, udělejte si citronádu

Literatura / 17.8.2017

I z kyselých citronů se dá vymačkat sladká šťáva. Nevěříte?

Sérií Slepičí polévka pro duši určitě netřeba nikomu představovat. V těchhle knihách se skuteční lidé dělí o své skutečné příběhy, aby povzbudili a inspirovali další lidi, kteří prožívají stejné nebo podobné události. Každá kniha ze série se věnuje jednomu tématu, například lásce ke kočkám a životu s nimi, vztahu mezi matkou a dcerou nebo otcem a synem, inspiraci, teenagerskému životu nebo zázrakům, které se v životě občas dějí. Téma knihy Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů by se dalo shrnout jednou známou větou – když vám život dá citrony, udělejte si citronádu.

Jsem přesvědčena, že jsem se naučila mnohem víc než angličtinu… Naučila jsem se nevzdávat a snažit se znovu, když se mi něco nepovede.

Nový začátek i štěstí v neštěstí

 Jack CanfieldMark Victor Hansen jsou spolutvůrci úspěšné série Slepičí polévka pro duši, která se stala knižním fenoménem. Kromě téhle série oba píšou také knihy o osobním a profesním rozvoji, využití lidského potenciálu a dosahování obchodních a autorských úspěchů. Amy Newmarková je vydavatelkou a šéfredaktorkou Slepičích polévek pro duši.

Všechny příběhy poukazují na nezdolnost lidského ducha, jež se všude projevuje bez ohledu na to, zda autoři příspěvků bojovali s problémy zdravotními, finančními, pracovními nebo osobními. Nestěžovali si na svou situaci, ale jednoduše se zvedli ze země a potýkali se s ní – a právě tak se dá z kyselých citronů vymačkat sladká šťáva. Lidé, kteří se podělili o část svých životů, se ocitli na prahu života a smrti, prožili krizi, jež je dovedla k nové práci, zlepšila jejich mezilidské vztahy nebo jim pomohla objevit sebe sama. Margaret našla v sobě odvahu a opustila manžela – tyrana. Začala znovu budovat svůj život od začátku a dnes je úspěšnou spisovatelkou. Alicia, která při chemoterapii přišla o vlasy, se rozhodla, že se za svoji holou hlavu nebude stydět, a stala se populární holohlavou modelkou.  Když Paul přišel o práci, uvědomil si, že to, co dělal, ho vůbec nebavilo. Kamarádka ho přesvědčila, aby šel studovat žurnalistiku, protože miloval psaní, a i když byl starší než jeho profesoři, podařilo se mu získat diplom ze žurnalistiky.

Pochopil jsem, že budoucnost mám ve svých rukou. Není to lehké a člověk musí být ochoten přijmout změnu, ale je to mnohem lepší, než ulpět v minulosti, která se už stejně nedá změnit.

Učebnice odhodlání a odvahy

Kniha formou příběhů ze života ukazuje, že i když právě prožíváte něco náročného a zdá se vám, že to nikdy neskončí a že není žádné východisko, může se z toho, co vám připadá jako selhání nebo neúspěch, stát jedna z nejlepších věcí, jaké jste kdy zažili. Příběhy jsou krátké, poutavé a dobře se čtou. Na začátku každého z nich je citát, který skvěle vystihuje jeho pointu. Knihu je možno brát jako návod na řešení problémů a na to, jak z nich můžete vytěžit to nejlepší, inspiraci a motivaci ke změně, kterou jste už dlouho chtěli udělat, ale nenašli jste na to odvahu, i jako přímo pohádkové poselství, že všechno zlé je k něčemu dobré a po útrapách se všechno v dobré obrátí. Ano, život není pohádka, ale trocha naděje a víry, že dokážete úspěšně čelit svým potížím, rozhodně neuškodí.

Domnívám se, že mnohé úspěchy jsou důsledkem určitých neúspěchů.

Slepičí polévka pro duši – Sladká šťáva z kyselých citronů

Originální název: Chicken Soup fot the Soul: From Lemons to Lemonade

Autoři: Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Amy Newmarková

Vydáno: Práh, 2015

Počet stran: 352

Zdroje fotek: Práh, pixabay.com

0 90 100 1
90%
Average Rating

Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů

Kniha je plná inspirativních a povzbuzujících příběhů lidí, kteří se přes všechny trable dokázali na svůj život podívat s nadhledem. Ukazuje sílu odhodlání, odvahy i naděje.

  • Hodnocení
    90%

Štítky

Jana Mišúnová

Zanechte komentář