Wimbledon má po pěti letech opět švýcarského vítěze

Sport / 25.7.2017

Autor:

Po vyhraném semifinále proti Berdychovi už bylo pro Rogera Federera finálové kolo hračkou. Poslední zápas zvládl bez ztráty setu a obhájil tak po osmé prestižní titul.

Roger Federer je 35letý tenista, který je mnohými považován za nejlepšího hráče v historii tenisu. Wimbledon letos vyhrál již po osmé. Předtím to bylo v letech 2003-2007, 2009 a 2012.  S tímto skóre drží také rekord „nejvíce titulů z tohoto grandslamu v řade“. A aby nebylo těch rekordů málo, tak právě jeho finále, které hrál v roce 2008 proti Rafaelu Nadalovi, bylo nejdelší v historii Wimbledonu – 4,48 hodin.

All England Club

Každoročně se na přelomu června a července v Anglii koná slavný grandslam na trávě. Právě v tuto dobu se do anglického All England Clubu v jihozápadní londýnské části Wimbledon sjedou nejlepší hráči světa, aby se v bílém utkali o nejstarší a nejslavnější tenisovou trofej. Tento turnaj se v Anglii pořádá už od roku 1877 a můžeme říct, že je slavnější než samotný club.

Wimbledon je velmi prestižní akcí, takže se není čemu divit, že hráči mají i vlastní ručníky.

Ani čeští tenisté nezklamali

Naši čeští reprezentanti bohužel nedošli tak daleko, jak bychom si představovali. Výjimkou byl však rodák z Valašského Meziříčí Tomáš Berdych, který po výhře nad rakouským tenistou Dominicem Thiemem postoupil do čtvrtfinále, kde se střetnul se Srbem Novakem Djokovičem. Po prvním prohraném setu byl ale Djokovič nucen zápas skrečovat kvůli zraněné ruce. Berdych se tak ocitl v semifinále, kde proti němu nastoupila hvězda v podobě Švýcara Rogera Federera.  To už bohužel český tenista nezvládl a jeho cesta tak skončila těsně před vrcholem.

Tomáš Berdych v zápase proti Novaku Djokovičovi.

Švýcarsko-chorvatské finále

Do mužského finále se nakonec podívala švýcarsko-chorvatská dvojice v podobě Rogera Federera a Marina Čiliče. Zápas, který netrval nijak dlouho, nakonec skončil 3:0 pro Švýcara, který tak již po osmé získal tento titul. Jeho soupeř měl během zápasu problémy s nohou a v jednu chvíli se na lavičce dokonce rozplakal. Vše zakončila Federerova třešnička na dortu v podobě esa.

Šťastný vítěz Roger Federer.

Wimbledon není jen turnaj mužů

Ač to tak občas působí, Wimbledon není jen o mužské dvouhře. Najdeme tam jak dvouhru ženskou, tak také čtyřhry. Letošní nejlepší ženou se stala Španělka Garbiňe Muguruzaová, která ve finále přehrála Američanku Venus Williamsovou, starší ze slavných sester. Mladší Serena, která jí v loňském roce titul sebrala, se letošního ročníku nezúčastnila pro své těhotenství.

Ženská vítězka Španělka Garbiňe Muguruzaová.

Mužská čtyřhra po nekonečném finálovém utkání, které trvalo přes čtyři hodiny, nakonec skončila ve prospěch brazilsko-polské dvojice Marcela Mela a Lukasze Kubota, jejichž protihráči Oliver Marach a Mate Pavič odešli z krutu bez titulu.

Ženská čtyřhra byla čistě ruská. Ekaterina Makarova a Elena Vesnina nadělily svým soupeřkám dva kanáry, za 55 minut bylo po zápase.

Zdroj fotografií: Official Wimbledon photos, http://www.wimbledon.com

Štítky

Tereza Hrubá

Tereza Hrubá

Nenapravitelný snílek, věřící, že spasí svět, napíše knihu a jednou nahradí Zárubu v jeho komentátorském křesle. A proto studuje žurnalistiku, pravidelně kouká na hokej a v počítači má nespočet rozepsaných kapitol.

Zanechte komentář