Manuál bazénové krásky

Krása a móda Na talíři / 23.7.2017

Trávíte u bazénu velkou část horkých dní tohoto léta?

Ať už je důvodem omezený prázdninový rozpočet, nebo jste prostě pravý bazénový povaleč (myšleno v tom nejlepším slova smyslu), dobrých rad a tipů, jak udělat z příjemně stráveného času ještě příjemnější, není nikdy dost. Některé možná znáte, ale třeba některé inspirují. Jdeme na to.

Lednička v hlavní roli

V letním horku je lednice k nezaplacení.

Začneme netradičně od konce. Po celém dni (klidně i půl dni) stráveném na sluníčku budeme v jeho závěru „nasáklé“ slunečním žárem a každá z nás ocení cokoli, čím se budeme moci zchladit. Velkým pomocníkem je lednička. Vyhraďte si v ní kousek místa i na vaše tělové mléko případně mléko po opalování. Až si jím budete promazávat tělo, úleva pro prohřátou pokožku bude dvojnásobná. Dalším „beauty tipem“ je kápnutí trochy samoopalovacího mléka do vašeho běžného „bezbarvého“. Docílíte jemného, přirozeného a pozvolného opálení.

Upgrade pro tělovou kosmetiku

Pokud budete myslet ještě o trochu víc dopředu, vychlaďte i opalovací krém v lednici a před odchodem ho umístěte do přenosného chladicího boxu, který si vezmete s sebou k vodě. Až budete aplikovat další vrstvu ochranného krému, získáte osvěžení k nezaplacení.

První nános krému je však vhodné provést již před odchodem na bazén na celé a svlečené tělo. Nejen proto, že je tento způsob aplikace krému pohodlný, ale také předejdete tomu, že byste krém nedostatečně aplikovaly do míst v blízkosti plavek. Často v této oblasti krém nenaneseme důkladně z důvodu obavy zašpinění okraje plavek.  Pak jsou však tato místa vysoce ohrožena spálení. A to za ty nepříjemnosti a fleky na kůži nestojí. Krém necháme vsáknout a můžeme vyrazit vstříc slunečnímu svitu.

Když večer vyhládne

Existuje v létě lepší večeře než vychlazený salát?

Na co dále myslet s předstihem? Ulehčete to svému budoucímu sluncem políbenému ,,já“ a připravte si už ráno osvěžující svačinu či večeři, kterou po celém dni už jen vytáhnete z lednice. Co takhle absolutně nenáročný šopský salát, který se během dne v lednici dostatečně rozleží? Zelenina doplní vždy důležité vitamíny, a přestože obecná doporučení zní, že bychom se měli soli vyhýbat, pocením na slunci i během opalování dochází k jejímu zvýšenému výdeji a tak si můžete dát trochu slaného sýra bez výčitek. Kapka olivového oleje pak prospěje, obzvláště nyní v létě, naší pokožce.

Dobroty k vodě

Ať už zdoláváte jeden bazén za druhým, nebo se noříte jen do slunečních paprsků, po určitém čase stráveném u bazénu vyhládne každému. Jistě, v drtivé většině případů nás stánkaři nenechají díky své nabídce padnout hlady. Nicméně

Je křupavá, zdravá, dietní a plná betakarotenu pro naši pokožku.

opravdu máte ve vedrech chuť na smažené hranolky s majonézou či neméně intenzivně v oleji připravený horký langoš? Ani párek v rohlíku není to pravé ořechové pro vysoké teploty a pro naše linie. Zde se rovněž vyplatí již výše zmíněný chladící box, do kterého můžete uložit předem připravený zeleninový salát jako mnohem zdravější a lehčí variantu občerstvení.

Ale i bez chladícího zařízení nemusíme ve stravování u bazénu dělat velké kompromisy. Co takhle si předem připravit zapečené toasty z celozrnného chleba nebo zapečené celozrnné tortily? Uvařit vajíčko na tvrdo či přihodit do tašky plechovku tuňáka taky jistě stojí za těch pár minut času před odchodem na bazén navíc. Na „zobání“ si předem nakrájejte třeba mrkev a kedlubnu, doplňte dipem, který nepodléhá v teple zkáze a z doby strávené u bazénu se tak díky pohybu ve vodě a zdravé stravě stane téměř ozdravný wellness den pro naše těla. Extra tip pro milovnice kávy: Termosku či termohrnek naplňte

Ledová káva? Připravte si přesně podle své chuti třeba do termohrnku.

doma připravenou ledovou kávou, která si udrží žádoucí teplotu a vyhnete se tak nákupu kávy s nejistým obsahem (popřípadě s jistým obsahem – avšak jistojistě „nadupaným“ cukry a další chemií).

Krásná i v horku

Pokud začneme od hlavy, respektive od vlasů, rozhodně není příjemné, když se nám lepí na krk a na záda. Před dnem stráveným u bazénu je jistě upravíme do praktičtějšího účesu. Vhodnou volbou jsou různé zapletené varianty typu „francouzský cop“. Nejen, že vlasy budou stále dokonale upravené, ale po rozpletení budou krásně přirozeně vlnité. Pokud je vašem zájmu urychlit ve vlasech působení sluníčka, které naše vlasy přirozeně zesvětluje, není nic snazšího než si pořídit v drogérii odpovídající přípravek a před pobytem u bazénu do vlasů aplikovat. Podobné účinky slibuje rovněž dle internetu citronová šťáva. Naopak, pokud chcete co nejvíce zachovat tmavý svůj tmavý odstín, použijte přípravek s ochrannými filtry speciálně určený na vlasy a ideálně i pokrývku na hlavu.

Letní bižuterie

Máte doma podobné poklady? Je čas je vytáhnout.

V létě popusťte uzdu fantazii a kreativitě a zakomponujte do vlasů květiny, či barevné šátky, které po zbytek (školního) roku zůstávají u většiny z nás netknuty. Podobně je na tom bižuterie a další různé ozdoby například z dovolených, které s bazénovým outfitem budou perfektně ladit.

Co se týče líčení, samozřejmostí jsou voděodolné varianty řasenek, práškové stíny vyměňte za krémové a pokud existují ještě další zkrášlovadla, bez kterých se neobejdete ani u bazénu, důkladně zvažte, zda zvládnou působení tepla a slunce, případně dokonce potápění. Co se týče barevných nehtů, ty mají v létě jistě zelenou, nicméně je třeba počítat s tím, že při opalování v poloze na břichu se lak na nohou u palců může snadno ošoupat. Je tedy nutné věnovat během pedikúry extra vrstvu právě těmto částem.

Pár posledních tipů

Vyplatí se rovněž přibalit si s sebou četbu, ke které jste se během roku nedostali (nicméně v létě se schvalují rovněž ne zrovna hlubokomyslné, avšak pro letní pohodu se hodící románky pro ženy, které umocní bezstarostnou atmosféru léta). Nezapomeňte na náhradní spodní prádlo a sáček na mokré plavky. Přibalte lahev na vodu, do které můžete v neomezeném množství doplňovat

Pitný režim je alfa a omega při pobytu na sluníčku. A čistá voda je nejlepší volba.

čistou, čerstvou a chladnou vodu z pítka, která je pro doplnění tekutin ideální a je zdarma. Obuv, ve které na bazén přijdete, nezapomeňte otočit podrážkou vzhůru, ať si po jejich opětovném nazutí nepřipadáte jak při procházce po žhavém uhlí a myslete rovněž na své zdraví (pitný režim, časté mazání opalovacím krémem) a bezpečí svých věcí. Důmyslných rad, jak vytvořit „schovávačku“ pro vaše cennosti najdete na internetu spousty. Stačí zadat jen ta správná klíčová slova do vyhledávače.

Jaké jsou vaše vychytávky pro ideálně strávený den u bazénu?

Krásné léto, ať už strávené kdekoli, přeje vaše redaktorka Lenka.

Zdroje fotografií: pexels.com, pixabay.com

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář