Když jedete na výlet do zahraničí aneb Na co nezapomenout?

Cestování / 14.7.2017

Autor:

Je krásný letní den a vy si chcete vyjet na výlet autem do zahraničí. Na co nezapomenout před odjezdem?

Dnešní doba je vskutku ideální, pokud chcete cestovat. Ať už daleko, či do blízkého okolí, po Česku či po Evropě, jakýmkoliv dopravním prostředkem nebo na jakoukoliv dobu a za jakoukoliv cenu, máte tu možnost. Přesto se hodí před tím, než nasednete do auta a někam vyjedete, něco málo si zjistit a připravit se.

Kopie dokladů

Ať už jedete na den, či týden, vždycky s sebou vozte doklady. Po Evropské unii vám stačí občanský průkaz, použít ale můžete i pas. (U toho si hlídejte platnost, musí vždy být platný půl roku po odjezdu z vlasti.)

Občanku nebo pas si pro jistotu okopírujte. Originál pečlivě uschovejte do kufru, kopii ponechte v peněžence. Noste je oddělené od peněz. Nezapomeňte ani na kartičku zdravotní pojišťovny.

Peníze

Jednadvacáté století přišlo s velkým usnadněním – jednak se ve většině zemí Evropské unie dá platit eurem, jednak je velmi snadné zaplatit kartou, případně si vybrat peníze z bankomatu na místě. Neměli byste ale podcenit směnu alespoň menšího obnosu. Hodit se to bude, pokud zastavíte na benzínkách na záchod, ale třeba i v jiných situacích.

Na cestě se může přihodit cokoli. Je dobré se na takto kritické situace připravit předem.

Pojištění

Výhodné cestovní pojištění a další připojištění na míru nabízí například AXA.
Nevěřte si, že jste opatrný řidič, že se na cestě nemůže nic stát. Nikdy nevíte, jestli do vás nenarazí nějaké auto, nebudete potřebovat navštívit nemocnici, někdo vám neodcizí zavazadla či pokud nedopatřením zaviníte nehodu na silnici vy.

Pojištění v takovém případě slouží jako nejlepší prevence. Není drahé, vyřídit jej můžete i přes internet a pokud vám nebylo osmnáct, dostanete slevu. Dokonce máte možnost využít asistenční služby.

A kam můžete vyrazit? Doporučujeme jednodenní výlet do Berlína, na Skandinávský poloostrov či návštěvu Vídně.

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Zanechte komentář