Rock for People 2017: Teplo jako v pekle a peklo před stagemi

Hudba / 6.7.2017

Autor:

Druhý den byl ve znamení tvrdší muziky, předvedly se také hlavní hvězdy letošního ročníku – Paramore.

Atmosféra z prvního festivalového dne se přenesla i do toho druhého. Návštěvníkům nemizel úsměv ze rtů ani při naprostém vedru, které panovalo během celého dne. Mnozí využili možnost zchladit se v bazénu, jiní vyrazili k nedalekému rybníku. Ti, co zůstali v areálu, hledali stín, kde se dalo. Nejlépe k tomu posloužily hangáry, zejména ten Primy Cool. Tam se odehrál kvíz o jedné žluté rodince z Evergreen Terrace a došlo i na promítání. S přibývajícími hodinami se areál začal více a více plnit. Začínal totiž hudební program na velkých stagích.

Na pomoc s horkem byli přivoláni hasiči.

Obě hlavní stage otevřelo vystoupení českých kapel – The.Switch a Imodium & Orchester Kolíňanka. Obě kapely daly jasně najevo, že dnešní den bude o zvuku kytar a bicích. Na Imodium se přišlo podívat více lidí, svou roli v tom určitě hrálo postavení stage, která vrhala příjemný stín. Na The.Switch koukal značný dav z kopce, kde se také objevilo menší množství stínu. Této abstraktní komodity byl chvílemi značný nedostatek.

Krátce před šestnáctou hodinou začali svůj setlist Gasmac Gilmore, pro mnohé velká neznámá. Po skončení koncertu se jejich fanouškovská základna určitě rozrostla, protože splnili to, co o nich říkali organizátoři. Brilantní snoubení zvuku legendárních SOAD s vídeňským valčíkem, i díky tomu na nich byla k vidění spousta tanečníků. Na hlavní stagi se přitvrdilo, když začali řvát Deez Nuts. Ti lehce zaostali za očekáváním a značná část davu během koncertu odešla. Zato Northlane to rozjeli ve velkém stylu a dav na ně slyšel. Patřili k jedné z nejlepších kapel dne.

Králík byl později za crowd surfing pochválen Klouboučníkem aneb RfP 2017 je v duchu kostýmů.

Rock for People bez Vypsané fiXy? To by prostě nešlo! Jejich fanouškovská základna je obrovská a i lidé, kteří je normálně neposlouchají, si je rádi vychutnají naživo. Tím se dostáváme k čtveřici nej kapel včerejšího dne. Mastodon, heavymetalová kapela se vším všudy. Pořádný hlas, tvrdé kytary a vousy. To vše u nich najdete a k tomu i dost navíc. I proto si je spousta lidí užila plnými doušky. Už jsme tu snad měli všechny hudební žánry kromě punku. A co by to bylo za punk, kdyby nebyl z Anglie. Slaves jsou Sex Pistols a Iggy Pop dohromady, jednoduše řečeno byli dokonalí.

Paramore byli jednoduše geniální. Naživo zní After Laughter ještě lépe!

Paramore, asi největší hvězda letošního ročníku. Asi? Říci o někom v hudebním průmyslu, že jsou nejlepší, je takřka nemožné. Přesto se na ně sjeli všechny dříve zrzavé holky z republiky a všichni milovníci dříve zrzavé zpěvačky. Rozhodně z koncertu neodešli s prázdnou, Paramore byli perfektní. Hayley dělala to, co jí jde nejlépe. Běhala po pódiu sem tam, k tomu zpívala dost možná čistěji než na studiových deskách a ještě se u toho vrtěla.

Jedinou kaňkou na jejich koncertu byla jen absence starších hitů, ale pokud odložíme nostalgii stranou, nelze Paramore vytknout opravdu nic. Vždyť na kapele vydrželi návštěvníci i když začala bouřka, která naštěstí areál festivalu jen mihla. Největší radost z koncertu nejspíše měla vyvolená, která měla tu čest zpívat místo Hayley.

Festival je letos plný různých větších a menších akcí, je tak nabitý, že udělat z toho jeden článek o jednom dni nestačí. Díky organizátorům za to!


Zdroj fotografií: Jakub Fejsák, Generace 21

Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář