Kam vyrazit za jídlem v červenci

Na talíři / 4.7.2017

Aneb kalendář, který potřebuje znát každý foodlover.

V létě se s foodfestivaly, pivobraními, vinobraními a dalšími kulinářskými akcemi doslova roztrhl pytel. Ostatně tak tomu bývá každý rok. A i když víme, že zadat do googlu heslo foodfestival umí každý, rozhodli jsme se to udělat za vás a vybrat ty akce, které nás něčím opravdu zaujaly.

Borůvkobraní

Pokud jste z jižních Čech, nebo to máte blízko a budete mít zrovna volný program, mám pro vás hodně zajímavou akci. Tradiční Borůvkobraní v Borovanech mě totiž zaujalo několika akcemi v programu. Ano, uznávám, že doprovodná vystoupení jsou spíše pro děti, ale Mistrovství světa (!) v chytání borůvek do úst? Nebo výstava živých borůvkových soch? Neříkejte, že ani jeden z těchto bodů programu ve vás nevzbudil další otázky.

Pro milovníky borůvkových knedlíků samozřejmě nechybí ani soutěž v jejich pojídání. Stejně tak si užijete spoustu dalších pokrmů právě z borůvek. Můžete navštívit i přednášku o jejich pěstování, prohlédnout si klášter či si zkusit z borůvek tvořit.

Kdy: 8.–9. července

Vstupné: základní: 100 Kč, snížené: 50 Kč, rodinné: 250 Kč / 2 dospělí + max. 3 děti), děti do 6 let zdarma, vstupenka platí i na přírodní koupaliště Lazna, po předložení vlakové či autobusové jízdenky do Borovan sleva 20 % ze základního vstupného

Více info

Zdroj: pixabay.com

Burger fest – Napajedla

Pro milovníky burgerů máme tip na výlet ke Zlínu, kde se bude konat už druhý ročník napajedelského Burger Festu. Hlavní náplň je jasná. Burgery, burgery a zase burgery. Doprovodný program je ale opravdu pestrý. Největším lákadlem je koncert skupiny Děda Mládek Illegal Band.

Kdy: 8. července

Vstupné: 100 Kč (koupit online)

Více info

Gulášfest – Valašské Meziříčí

Přes třicet druhů guláše, soutěž o nejlepší guláš, spousta zpěváků a kapel a k tomu soutěž o největšího jedlíka guláše? No neříkejte, že to ve vás nevzbouzí zvědavost. Už jen těch druhů, co bychom chtěli ochutnat. Srnčí, jelení, mufloní, dančí… a co kančíthajský kuřecí guláš? Ale no tak! To vás prostě nutí se jít koukat na jízdenku do Valmezu.

Kromě toho si u přejídání gulášem můžete poslechnout více než dvacet koncertů. Za největší tahouny zvolili pořadatelé Arakain, Iné KafeMichala Hrůzu.

Kdy: 13.–15. července (čtvrtek–sobota)

Vstupné: 100 Kč na všechny tři dny (koupíte na místě)

Do 16 hodin se vstupné nevybírá. Děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Více info 

událost na facebooku

Zdroj: pixabay.com

Pražský piknik – Střelecký ostrov

Máte-li rádi piknik, nesmíte si tuto akci nechat ujít. Po celém Střeleckém ostrově vyrostou stánky se skvělým jídlem a vy si jen vyberete, čím naplníte svůj piknikový koš. Poté už se uvelebíte na trávě a budete si vychutnávat. Na akci mě zaujal celý koncept, který mě láká svou pohodovou atmosférou. Není nad to si o červencovém víkendu vzít partu kamarádů a užít si válecí den plný vynikajícího jídla.

Velkou výhodou celé akce také je, že pokud nemáte vlastní piknikový koš, můžete si ho zapůjčit za vratnou zálohu přímo na místě.

Kdy: 15.–16. července (sobota–neděle)

Vstupné: zdarma

Více info

Fair Fair Sunset 2 – Finger Food Festival – Tiskárna na Vzduchu

Tento festival vyvrací, že večer už nemáte jíst. Pomyslné brány se totiž otevírají až v pět hodin a jde o jediný večerní food festival v Praze. Skvělé jídlo ze všech koutů světa, zapadající slunce a koncert Sundays on Clarendon Road.

Fair SUNSET navazuje na finger food festival Fair Fair a těšit se můžete na speciality, jako jsou mini burgery, hot dogy, chlebíčky, ale i veganské a raw pokrmy.

Kdy: 15. července

Vstupné: zdarma

Více info

Určitě je škoda nenavštívit alespoň některou z akcí, které se v červenci pořádají, tak neseďte doma a vychutnejte si léto.

Zdroj náhledových fotografií: pixabay.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář