Já, padouch 3: Bude Gru opět zlý?

Film / 6.7.2017

Gru, Lucy, jejich tři dcerky a mnohými opěvovaní mimoni už jsou zase zpět. Jak oslní tentokrát?

Despicable Me 3

animovaný

USA, 2017, 90 min

Režie: Kyle Balda, Pierre Coffin

V českém znění: Jiří Lábus, Veronika Žilková, Braňo Holiček, Ivana Korolová, Jan Vondráček, Zbyšek Pantůček, Jana Postlerová, Sandra Pogodová, Jaroslav Plesl

Dnes již bývalý profesionální padouch se dal na stranu dobra a stal se tajným agentem chytajícím zločince. Potom, co Gruovi a jeho přítelkyni Lucy unikl nejhledanější zlosyn na světě Balthazar Bratt, který se zasekl v osmdesátkách (a to nejenom ve svém retro oblečení, ale také hudbou, jež pouští ještě ze starých kazet, ale i v rádoby legračních scénách se zbraněmi typu žvýkačkové bubliny či Rubikova kostka), dostal Gru padáka z práce v Antipadouššské lize.

Jeho mimoni ho zrovna také dvakrát nepodpoří, když se rozhodnou ho opustit. Nelíbí se jim, že už nekopou za stranu za zla, ale za stranu dobra.  A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně Gruův bratr, jednovaječné dvojče Dru, který touží být součástí zločinného světa.  A s tímhle vším se musí Gru vypořádat. Zda se mu to všechno podaří, se dozvíte až po zhlédnutí filmu.

Gru a Dru jedou vstříc zločinu

Mimoni, mimoni a zase ti mimoni

Filmový fanoušci malých žlutých potvůrek se po dvou letech opět dočkali a mimoni jsou zase na scéně. Už jejich samostatný film však trochu zklamal a tohle zklamání se přenáší i do třetího dílu původní série. Mimoni pořád hýří vtipem a legračních situací s nimi nebude nikdy dost, jenže veškerý vtip visí na nich. A jelikož nedostanou tentokrát tolik prostoru, je film místy hluchý. Děti však pořád trpí na mimoně, a proto při scénách s nimi celé kino rázem ožilo. A to je to, oč tu celou dobu běží – o ty nejmenší diváky.

Děj příběhu jako by už neměl takové kouzlo, jako u prvního dílu. Nápaditost a vtip se postupem vytrácí a jediné, co zaujme, jsou právě ti mimoni. Jak to tak bývá, první díl ze série je vždy nejlepší – a ani tady tomu není jinak. Poslední díl jakoby už jen těžil z úspěchu předešlých dílů a moc nového nám nepřinese.

Mimoni a jejich havajské vystoupení.

 

Já, padouch 3 rozhodně nebude patřit mezi nejpopulárnější a nejlepší filmy a určitě nezazáří ani mezi animáky. Dospělé obecenstvo, které vyrazí se svými dětmi do kina, bude možná mít co dělat, aby tenhle film přežilo a neukousalo se nudou. Je pravda, že pár zívajících nebo spících rodičů se v kině našlo a to kladnému hodnocení moc nepřipadá. Zkrátka marketingový tah s mimoni je více než zřejmý.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj fotografií: CinemArt

0 50 100 1
50%
Average Rating

Já, padouch 3

Děti budou z mimoňů nadšené i po stém pokračování, rodiče budou nuceni kupovat další a další pačky, stejně si budou počínat i někteří starší jedinci. Filmové studio bude nadšené a část diváků nejspíš také. Bohužel film postrádal nějakou inovaci a jedná se tak o naprosto recyklované zboží.

 • Vtip
  65%
 • Děj
  45%
 • Inovace série
  15%
 • Mimoni
  75%
Adéla Vymětalíková

Adéla Vymětalíková

Zanechte komentář