Na Prago Union se přišli podívat i ti nejmenší

Hudba / 9.7.2017

Tiskárna na Vzduchu tentokrát nabídla něco „málo“ i z české rapové scény. Prago Union, MC Gey a DJ Ba2s se postarali o to, aby start letních měsíců stál za to.

Ten, kdo nikdy neslyšel o Prago Union, nejspíš ani nikdy nenahlédl do české hudební scény. I když se říká, že by podle pravidel neměli vůbec fungovat, tak opak je pravdou. Nejenže prosperují, ale drží si i své skalní fanoušky, kterých není málo. V publiku dokonce můžete najít i ty nejmenší.

Tohle duo, v podobě rappera KatoDJ Maro, má na svém kontě dvě ceny Anděl a loni vydalo novou studiovou desku Smrt žije, ze které je možné snad nejvíce rozpoznat Katův rukopis.

29. června se Tiskárna na Vzduchu rozezněla v duchu rapu. I když čtvrteční večer po celodenním dešti nebyl zrovna na kraťasy a tričko, i tak bylo příjemně. O prvotní navození příjemné atmosféry se postaral DJ Ba2s, který i po skončení koncertu pokračoval za svým pultem.

V roce 1995 DJ Ba2s společně s dalšími založil jednu z nejúspěšnějších a hlavně jednu z prvních hiphopových českých kapel, Chaozz. Členem byl mimo jiné i rapper Kato, dříve známý pod přezdívkou Deph. Po sedmi letech se však kapela rozešla a Adam Svatoš alias Kato tak založil formaci Prago Union.

This slideshow requires JavaScript.

Prostory Tiskárny se postupně začaly plnit a i přes značnou konkurenci jiné open air akce, byla celková účast velmi slušná. Nejdříve si mikrofon vzal do ruky rapper MC Gey. Možná by na něj více sedělo označení komik – co slovo to vtip. Asi nejvíce zazněly urážky na tlusté matky a holky. Ale kdo ho zná, pochopí, že se jedná o legraci. Své kouzlo tak rozhodně má, i když chvilku trvá, než ho najdete.

Po krátké pauze přišli očekávání Prago Union, což mnohé znovu podnítilo vstát ze židle. Na začátek se Kato přiznal, že nezná tolik vtipů jako MC Gey, ale jeden přeci jenom pronesl. Tihle dva si pak v půlce střihli společně dvě písničky.

Největší ovace přinesly skladby Varování nebo Smrt žije, kterou si publikum dokonce vyžádalo. Tento koncert se obecně velmi vydařil, což značí fakt, že se nikomu nechtělo odejít. Zejména účinkujícím. Jelikož se ale jedná o veřejné neodzvučněné prostory, je nutné s koncerty končit v deset večer. Avšak ani přes odbití finální minuty si Kato neodpustil tři přídavky.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář