Yves Saint Laurent jako luxusní lak na nehty?

Krása a móda / 16.7.2017

Je vážně lakování s dražším lakem na nehty lepší? Co je na něm vlastně tak drahého a proč bychom s ním měly, nebo naopak neměly rozšířit svou kosmetickou sbírku? 

Dnešní článek by měl být takovou malou náplastí pro ty z vás, které si nemohou dovolit drahou kosmetiku či které do ní nechtějí jednoduše investovat nemalé částky. My jsme se pro vás rozhodly otestovat lak na nehty. Co na něm může být vlastně tak speciálního? No, pojďme se na to podívat.

Na paškál jsme si vzaly lak na nehty od světoznámé, luxusní a naprosto ikonické značky Yves Saint Laurent (dále jen „YSL“). YSL patří mezi značku tzv. luxusního lifestylu, a to jak v kosmetice, tak i v módě. Nám padl do oka lak na nehty v barvě, ne příliš typické, nicméně rozhodně ne nikterak unikátní, jak jsme později zjistily.

Yves Saint Laurent La Laque Couture 08 Fuchsia Cubiste

Yves Saint Laurent

Musíme uznat, že na nehtech vypadá opravdu hezky.

Když se na něj podíváte, zaujme vás na první pohled především svým designem, který je zcela určitě a bez pochyb jedinečný. Skleněná lahvička se zlatou korunkou s dominujícím logem YSL vínové barvy. Posléze zjistíte, že tato korunka je vážně jen na ozdobu a sloužící k vybuzení vašich smyslů po tomto produktu, jelikož teprve po sundání naleznete samotný uzávěr laku. I tento však disponuje vyraženým emblémem YSL, tentokrát však v černé barvě.

Štěteček laku je dobře uzpůsoben – je hezky tvarován tak, aby se přizpůsobil oblým lůžkům nehtu. Lakování s ním tedy nevyžaduje takové soustředění a potřebu preciznosti jako u štětečků naprosto rovných, s nimiž jde geometrická přesnost obloučků poněkud hůře. Tento to zvládne za vás. Za tohle má od nás YSL palec nahoru.

Barva samotná je velice hezká. Borůvky, maliny, ostružiny smíchané dohromady. Na nehtech pak mohou působit tmavším dojmem. Je to čistý a elegantní odstín.

Předností laku je jeho pigmentace. Stačí vám jedna vrstva a získáte celistvě nalakované nehty. To je rozhodně obrovské plus. Schnutí laku je standardní. Nemusíte čekat nikterak dlouho, ale celý proces není hotový v minutě. Zkrátka zde jsme neshledaly žádnou výjimečnost.

Dobře, jak bychom tedy zhodnotily celkový dojem? Luxusní lahvička se standardním produktem. Vážně. Svými vlastnostmi se podobá daleko levnějším kolegům, kteří se nacházejí poblíž vašich domovů v drogeriích. Nicméně, nemůžeme mu upřít originalitu a punc luxusu. Ten mu dodává i cena. Lak od YSL můžete zakoupit na stránkách Notino za 636,- Kč. Za 10ml laku na nehty je to velmi vysoká částka.

Yves Saint Laurent

Lak od Gabrielly Salvete v odstínu 115. Minimální rozdíl barvou, cenou už podstatný.

Lak nezklamal, jeho pigmentace je úžasná, tvar štětečku taktéž, nad designem lahvičky se rozplýváme neustále. Nalakované nehty však svou krásou nebudou oplývat o nic déle, než když budou nalakované levnějším lakem. Tedy, proč je ta cena taková? Jednoduše proto, že se jedná o značku Yves Saint Laurent. Pokud máte rády luxusní zboží, určitě jeho koupi doporučujeme. Pokud však nemáte na tyto high end produkty finance nebo zkrátka nechcete své našetřené úspory utratit takovým způsobem, nemusíte truchlit. Dokonce i v drogerii se dá najít odstín, který je víceméně totožný, jen za daleko nižší cenu. Koukněte.

Jaký názor máte na produktu podobné cenové relace? Potrpíte si na luxusní fazónu?

Zdroj fotografií: Andrea Mikolášová, Generace 21

 

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář