Letní MUST HAVE na talíři

Na talíři / 10.7.2017

Rádi objevujete nepoznané a žádná „(fit) foodie“ novinka vás nesmí minout? Jste připraveni na pořádnou nálož inspirace? V tom případě pokračujte ve čtení!

Dejte si do nosu z kokosu

Misky z kokosových ořechů jsem na mnohých instagramových účtech obdivovala již dlouho. Jednoho dne jsem prostě neodolala a rozhodla se, že už bez nich nemůžu dále existovat. Zvolila jsem ty od Be Nature, neboť jsem toužila vyzkoušet i jejich směsi z lněného semínka, o jehož prospěšnosti slýchám ze všech stran.

Hned po rozbalení jsem se zamilovala. Z přírodní kokosové misky dostává snídaně úplně jiné grády a semínková směs je skvělým spojením příjemného s užitečným. Mým favoritem je ta jablečná se skořicí, která svou chutí (ne až tak překvapivě) připomíná babiččin štrúdl. Semínka lnu jsou již namletá (v celistvé podobě je naše tělo nevyužije, pouze projdou trávicím traktem), avšak za použití speciální technologie nepřekračující teplotu, při níž by semínka začala žluknout.

Misky z kokosu navodí pocit splynutí s přírodou.

Nemléko i pro mimopražské

Ochutnat Nemléko jsem se chystala už od doby, kdy jsem se zakladateli tohoto skvělého počinu dělala rozhovor. Naštěstí jsem nemusela čekat až tak dlouho – Nemléko je nyní k sehnání i v Brně (a také v dalších větších městech). A mé první dojmy? Zklamaná jsem rozhodně nebyla, naopak! Makové Nemléko mě (díky mé dlouholeté obsesi čímkoliv s makovou náplní) oslovilo snad ze všech nejvíce, na paty mu však šlape lahodná Ledová káva, jež obsahuje nemalý podíl mandlové varianty tohoto rostlinného nápoje.

Musím se však přiznat, že mě tato zkušenost paradoxně spíš nakopla k výrobě vlastního domácího „mléka“ z mandlí a kešu ořechů, které je v mé lednici nyní opravdovou stálicí.

Skleněné lahve od Nemléka pak můžete dále využívat.

Grilování po vegansku

Léto je také doba grilování a venkovních posezení u ohniště. Pokud není maso vaší oblíbenou potravinou, máte občas prostě tak trochu smůlu. Naštěstí se poslední dobou roztrhl pytel s různými bezmasými náhražkami, které jsou velmi chutné a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Řeč je například o sójových výrobcích Linda McCartney. Ty jsou bohužel k dostání zatím pouze v Globusu a některých Hyperalbertech (případně na rohlik.cz), přičemž jejich cena také není zrovna přívětivá. Pro občasné zpestření však rozhodně stojí za to. Mé osobní sympatie si získaly zejména rozmarýnové párečkyhoubovo-špenátové burgery.

S dalšími novinkami přišla česká firma Veto, naopak cenově přijatelnými a dobře dostupnými. Vyzkoušela jsem čevabčiči i šampiňón a obojí mohu s klidným svědomím doporučit. Snadno je připravíte na grilu, pánvi či jen tak v troubě. A dost možná vám je budou závidět i masožravci!

Klobásky s rozmarýnem přijdou vhod i jako rychlý oběd.

Ořechové závislosti

Svou láskou k ořechům ve všech možných podobách jsem již proslulá. Nemohou tedy chybět ani následující tipy:

  • Rawtella od My Raw Joy – o můj bože! Po ochutnání téhle mazlavé pochoutky už váš život nikdy nebude takový jako dřív. Cenově bych ji sice zařadila také spíše do kategorie „za odměnu“, ale i rozmazlovat se je občas potřeba, ne? 😉
  • Lískooříšková Mixitka – když něco chutná jako Ferrero, ale zároveň je to poměrně zdravé, výživné a zasytí to, nemůže to v mé kabelce chybět. A přesně tyhle parametry splňuje tyčinka od Mixit v příchuti lískový oříšek. Navíc je bez lepku a přidaného cukru.
  • Bio kokosové mléko v prášku Wolfberry – když zrovna nemám „podojené“ své domácí nemléko, spoléhám se na tohoto skvělého pomocníka. Stačí jej důkladně rozmíchat ve vodě či kávě a máte náhradu mléka lusknutím prstu. Skvěle se hodí také při Asií inspirovaných kulinářských experimentech.
  • Para ořechy – nejsou sice novinkou v pravém slova smyslu, v mém jídelníčku se teď však nově vyskytují dennodenně. Dozvěděla jsem se totiž, že jeden až dva kusy tohoto lahodného ořechu stačí pro doplnění denní dávky selenu, který se jinak z potravy získává jen těžko.

Rostlinný nápoj v prášku je ideální i na letní cestování.

Nevyčerpatelné zdroje inspirace

Jako správný nadšenec, navíc tíhnoucí k rostlinné stravě, se toho okolo jídla v mém životě točí opravdu hodně. Neustále tak hledám nové informace, netradiční recepty a inspiraci, která by mi zaručeně rozšířila obzory. Na závěr tedy přikládám seznam svých současných studnic informací:

  • Z českých YouTuberek je mi nejsympatičtější MaruškaVEG. Ta navíc světu nedávno ohlásila radostnou novinu, a tak se o to víc těším na její videa o problematice veganství v době těhotenství a výživě dětí.
  • Dlouhodobě mě fascinuje také stránka delicious-blog-lucie.cz/. Inspirativní recepty a dokonalé fotografie mě nutí se vracet znovu a znovu. Doporučuji, hledáte-li vhodnou podobu prokrastinace.
  • K nedávným narozeninám jsem dostala novou knihu Lahodně s Ellou a přáteli – jedná se již o třetí díl této oblíbené kuchařky, která v mé sbírce rozhodně nemohla chybět. Studijní povinnosti mi zatím nedovolily nějaký recept vyzkoušet, ale už se nemůžu dočkat, až se do toho pustím.
  • Nabytý informacemi je také internetový magazín Vegazín – brzy vyjde jeho již čtvrté číslo a rozhodně se nezdá, že by mu docházel dech. Naopak, vysoká laťka nastavená prvotinou nepoklesla ani o píď.

Jakým novinkám jste v poslední době propadli vy? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Zdroj úvodní fotogafie: Brooke Lark, unsplash.com

Zdroj fotografií v článku: Adéla Svobodová, Generace 21

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

Vaření i psaní jsou společně se sportem jedny z mých nejoblíbenějších způsobů seberealizace. A protože se řídím heslem "Dělej víc věcí, které tě dělají šťastnou!", stala jsem se součástí tohoto portálu. Vždy budu ráda za Vaše komentáře, připomínky či nápady.

Zanechte komentář