Cesta po Anglii: Co byste rozhodně neměli vynechat? – díl druhý

Cestování / 24.7.2017

Chcete si zpestřit toulky po Anglii a odvézt si domů extra zážitky a třeba i nějaké suvenýry, ale nechcete příliš utrácet?

Že se dá ve Velké Británii nakoupit spousta skvělých věcí, to ví každý. Zároveň je ale každému jasné, že i levné britské věci mohou být v přepočtu z liber na koruny tak nějak průměrně drahé. Hodí se umět si spočítat, kolik je akorát a kolik už příliš, a je dobré vědět, do jakých obchodů zavítat a kterým se raději vyhnout.

Pokud si chcete zpestřit své toulky Anglií, pořídit skvělé fotky nebo si odvézt domů kousek něčeho britského, pak se nechte inspirovat dnešními tipy!

The Works

Do tohohle obchodu musíte jednoznačně zajít! Jedná se o ráj nejen pro milovníky knížek a papírenských potřeb, ale najdete zde i spoustu sběratelských předmětů, hračeksladkostí. Ale co je na tom nejlepší? Veliký výběr a velmi nízké ceny. Obzvlášť atraktivní jsou boxy s knižními sériemi za třetinu původní ceny, knižní akce 1+1 zdarma a samozřejmě pestrost nabídky – od klasiků přes novinky zde najdete nejen beletrii, ale také kuchařky, průvodce a knížky pro všechny správné fanoušky. A pokud vám fandom kolekce oblíbených sérií (Doctor Who, Harry Potter, Hra o trůny, …) nestačí, zkuste obchod prohledat a třeba najdete i nějaké sběratelské předměty!

V britských obchodech seženete za příznivé ceny také spoustu věcí, které by žádnému správnému fanouškovi britských seriálů, knih a filmů neměly chybět!

Blue Cross

Chcete utratit peníze smysluplně? Tak, abyste měli z nakoupeného předmětu radost vy i někdo jiný? Pak byste měli navštívit prodejnu Blue Cross, Modrý kříž, která veškerý výtěžek z prodeje věnuje zvířatům v nouzi. Opět zde seženete za úžasné ceny celou škálu věcí – nejen knížky (většinou naprosto nepoškozené) za libru, ale také oblečení, cédéčka a vinylové desky, pohlednice, přáníčka a módní doplňky.

Baker Street

Fandíte Sherlockovi? A víte, že jeho bydliště, Baker Street 221B, se nachází nedaleko stejnojmenné stanice londýnského metra? Co víc, fanoušci mohou nahlédnout do vnitřních prostor, vyfotit se přede dveřmi s klepátkem a navštívit některý z obchodů se sběratelskými předměty, které jsou kolem domu.

A pokud máte chuť koupit si nějaké další suvenýry s motivy vašich oblíbených seriálů a knih, v nedaleké Marylebone Street najdete obchod, kde mají i Tardis a spoustu neodolatelných předmětů.

Tak tady bydlel slavný Sherlock Holmes. Pokud byste se chtěli vyfotit bez davu turistů, zajděte sem po šesté odpolední, to zrovna zavírají.

King’s Cross

Teď něco pro fanoušky série Harry Potter, když už slavíme to dvacetileté výročí prvního vydání. Právě tady, na nádraží King’s Cross, se totiž ukrývá nástupiště 9 a ¾, odkud pravidelně prvního září odjíždí spěšný vlak do Bradavické školy čar a kouzel. Nevím, jestli se vám podaří dostat se skrz magickou přepážku, můžete si ale zpříjemnit čekání na vlak pózováním u vozíku s kufry, který tam asi zapomněl nějaký student pospíchající na vlak.

Madame Tussauds

Chcete omládnout tak o deset let, pořádně se odreagovat a pořídit spoustu fotek? To byste měli vyrazit do Muzea soch a voskových figurín, k Madame Tussauds. Nebudete se zde rozhodně nudit, ač si nejspíš říkáte, že takové blbosti jako figuríny herců nejsou nic pro vás!

V několika velkých místnostech vás totiž čeká opravdu pořádná podívaná. Nejprve se seznámíte s celebritami – Benedictem Cumberbatchem, Leonardem di Capriem, Emmou Watson, Tomem Hanksem, Angelinou Jolie, Colinem Firthem a mnoha a mnoha dalšími, včetně některých zpěváků. V druhém sále na vás čeká King Kong, Shrek, Katniss Everdeenová a Agent 007, James Bond. Pak se můžete vysmát figurínám politiků – od současných, jako je Trump, přes nedávné – Obama, Kennedy, Bush – až po vyloženě historické osobnosti, jako je Winston Churchill.

U Madame Tussauds chybí jediná věc – sochy nejsou označené žádnou cedulkou, takže pokud dané osobnosti neznáte, nedozvíte se, o koho se jedná. Jo a některé sochy vypadají jako živé, možná se stane, že do nich omylem vrazíte a budete se omlouvat.

Dokonce si můžete zatancovat s Beyoncé nebo zkusit štěstí v soutěži The Voice, u nás známé jako Hlas. Fanoušci SherlockaStar Wars si přijdou na své, těmto fenoménům jsou věnovány samostatné místnosti. Můžete rovněž nahlédnout do zákulisí výroby figurín a svézt se taxíkem umělým a strašidelným podzemím Londýna. Když budete mít štěstí, stihnete promítání 4D filmu, kterak Avengers zachraňují Londýn a pokud nevíte, co s penězi, stavte se v obchodě se suvenýry.

Anglie je země plná kultury, ale najdete zde i spoustu příležitostí k pořádné zábavě. Tak je nezapomeňte využít!

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace 21

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář