Oslavte začátek prázdnin návštěvou hradů a zámků!

Cestování / 27.6.2017

Autor:

Deset, devět, osm,… Prázdniny začínají! A my vám přinášíme tipy, jak je přivítat.

Konec školního roku a začátek prázdnin je za dveřmi. To by se mělo oslavit. Celoroční dřina je pro většinu z vás za vámi a vy jistě přemýšlíte, kam se vydáte a kde si odpočinete. My na to myslíme taky, a proto vám přinášíme pár tipů, kam se můžete na začátku prázdnin vydat.

Lanochodci přejdou Trosky

Zajímá vás chůze po laně? Pokud ano, tato akce je přímo pro vás. Lanochodci se pokusí přejít stometrovou vzdálenost na hradě Trosky, a to mezi věžemi Babou a Pannou. Akce proběhne od prvního do druhého července.

Ve Valticích se bude konat Gastro festival. Přidáte se?

Trosky se nacházejí nedaleko Lomnice nad Popelkou, takže v případě nudy a chuti poznat další místa, si můžete projít například okolí hradu. Další možností je návštěva Lomnice nad Popelkou, kde si můžete vyjít po křížové cestě na vrchol Tábor. Přímo tam se totiž nachází barokní kostel Proměnění Pána a rozhledna.

Valtice

Stále přemýšlíte, jestli se podíváte do Valtic? Rozhodně se tam jeďte podívat. Kromě návštěvy zámku si můžete projít Bylinkovou zahradu, která se rozprostírá na místě bývalého zámeckého zahradnictví. Těšit se můžete na několik stovek druhů bylinek, které se používají nejen k léčení, ale také například k barvení tkanin. Navíc se tady bude na začátku července konat akce Letní pití vína a gastro festival.

Letní pití vína a gastro festival

Akce s názvem Letní pití vína a gastro festival se uskuteční od 6. 7. do 7. 7. 2017 na zámku Valtice. Veškerá zábava od degustace pokrmů a vína přes koncerty se bude odehrávat od jedenácti hodin a končit bude v nočních hodinách 7. července. V případě špatného počasí se akce přesune do konírny a jízdárny zámku Valtice. Vstupné je volné a může přijít opravdu kdokoliv.

Prohlídka zámku s hraběcí rodinou

Už vás nebaví klasické prohlídky zámku a toužíte po nevšední prohlídce a zábavě? V tom případě přijměte pozvání od hraběcí rodiny Kulhánků z Klaudensteina, kteří vás během červencových státních svátků provedou zámkem Stekník. Návštěvu zámku a společnost hraběcí rodiny si užijete v již zmíněných dnech od 10.00 do 16.30 hodin. Za prohlídku kaple a interiéru zaplatíte 80 korun. Pokud jste studenti, vaše vstupné bude nižší a zaplatíte 60 korun.

Něco málo o Stekníku

Dříve zde stávala tvrz rytířské rodiny Kaplířů ze Sulevic, kterým byla odebrána na začátku Třicetileté války. Poté se vyhořelá tvrz stala majetkem rodiny Kulhánků, kteří získali šlechtický stav s přídomkem z Klaudensteina. A jak už to u hradů a zámků bývá, stavba prodělala různé opravy a úpravy. Nakonec, v roce 1996 byl zámek Stekník převeden do správy Národního památkového ústavu.

Chcete vědět více? Najděte si webové stránky zámku, kde se dozvíte, co vás zajímá.

Výběr výletů a možností, jak přivítat letní prázdniny, je opravdu velký. Kromě návštěvy hradu či zámku můžete vyrazit k vodě, na hudební a jiné festivaly nebo si jen užívat krásného počasí na zahradě s přáteli. Už víte, jaký bude váš začátek prázdnin?

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář