Při Cybingu jsem se opravdu bavila!

Sport / 3.4.2013

Nevěříte tomu, že spalovat tuky můžete s úsměvem na rtech? Dovolte, abychom vás přesvědčili o opaku!

Před nedávnem jsme vám představili Cybing, žhavou novinku ze světa fitness, jejímž provozem se pyšní brněnské centrum EliFitness. Co bychom však byli za redakci, kdybychom takový unikát nevyzkoušeli na vlastní kůži? Vydejte se s námi na lekci Cybingu, třeba vás přesvědčíme o tom, že ho musíte absolvovat také!

Souboj

Hlavně nezapomenout nic důležitého!

Moje první lekce Cybingu se kvapem blíží a já stále nemám nic připraveného. Jsou lepší kraťasy, nebo mám raději zvolit tepláky? Kam jsem proboha dala všechna spínátka a gumičku do vlasů? A kde mám vůbec sportovní boty?! Nakonec vybíhám z bytu s pětiminutovým zpožděním a podezřele prázdnou taškou.

Seznam

Ach jo! Jsem zvyklá mýt si po každém náročnějším cvičení vlasy a bez ručníku a vysoušeče se s tím budu muset rozloučit. No nic, alespoň jsem si nezapomněla vzít pití, jak je mým oblíbeným zvykem. A teď už hurá na konečnou zastávku tramvaje č. 4 – Náměstí Míru!

Malé, čisté, útulné – pro dámy jak stvořené!

Celá napjatá otevírám dveře od EliFitness. Vítá mě nejen útulné prostředí, ale také milá slečna na recepci. „Dobrý den, jmenuji se Aneta Zachová a dnes tady mám vyzkoušet svou první lekci Cybingu,” hlásím se hned, jakmile přistoupím k pultu, a odměnou je mi prohlídka všech prostorů fitness centra. V šatnách i sprchách je příjemné teplodokonalý pořádek (Jé, mají tady i vysoušeče vlasů a ručníky na vypůjčení!!!), nechybí ani saunavertikální solárium. Z malé a hezké tělocvičny, jejíž součástí je také posilovna, přecházíme přímo do tzv. Cybing sálu, kde se nachází 10 strojů Total Body Arc Trainer pro návštěvnice a jeden pro lektorku. Musím se přiznat, že trenažery mě trošku děsí, vypadají spíše jako vetřelci z vesmíru než pomocníci při cestě za štíhlou postavou!

Cybing

Není to ani rotoped, ani orbitrek, ani stepper. Jsou to všechny tři stroje spojené do jednoho!            Zdroj: Aneta Zachová, Generace 21.

Náklon, odpor a spousta čísel

Kolem hrudi mám obepnutý sporttester, který jsem dostala na recepci, a již celá nažhavená čekám na příchod instruktorky Martiny Sládkové. Ta se objevuje přesně na čas, vítá všechny návštěvnice na dnešní lekci a naskakuje na jeden ze strojů. A je to tady! Stejně jako ona osedlávám svého nového železo-plastového koně a pokouším se napodobit ostatní. Lektorka Martina pouští skvělou muziku a okamžitě ke mně přibíhá, aby mi vysvětlila, jak zacházet se strojem. „Je důležité, abys byla narovnaná a neměla paty ve vzduchu. Pak už stačí jen regulovat náklon a odpor podle mých pokynů,” poučuje mě a ukazuje mi potřebné čudlíky na monitoru.

Je to jízda!

Se strojem si rozumíme již od první chvíle. Jakmile se jen trošku odchýlím od zavedeného rytmu, lehce mě zespodu pošťouchne a já hned vím, že nesmím zapomínat na plynulost a dynamičnost pohybu. Monitor vesele bliká a ukazuje, že spaluji kalorie jako blázen. Nic mě nebolí, nic mě neštve, prostě makám, potím se a je mi strašně fajn! „Náklon pět, odpor deset! Jedeme!” zahlásí instruktorka a všichni ihned přepínají nastavení stroje na zadané hodnoty. Dále dostáváme pokyny týkající se tempa a držení. Ruce můžu mít položené na bočních opěrkách, vedle monitoru, nebo s nimi vykonávám podobné pohyby jako na orbitreku. Cvičení je velice variabilní a zábavné, a program na strojích tak utíká opravdu rychle. Také míváte pocit, že půlhodina na rotopedu je kolikrát delší než celé dopoledne ve škole? Při Cybingu na něco takového ani nepomyslíte! 

Cybing

Vedoucí lekce, Martina Sládková, patří mezi necelou desítku zaškolených instruktorů Cybingu! Zdroj: Aneta Zachová, Generace 21

Bříško, zaber!

Po třicetiminutové projížďce na stroji se přesunujeme do tělocvičny, kde každá z nás obdrží overball a podložku. Přestože jsem po cvičení unavená, mám chuť pro sebe udělat ještě něco víc a do posilování se tedy vrhám s opravdovým nadšením. Všechny svaly v těle mám totiž po Cybingu krásně uvolněné a cvičí se mi vážně skvěle! Děkuji EliFitness za parádní lekci! Po hodině námahy se již těším do osvěžující sprchy a po celý večer mě neopouští úžasný pocit, že jsem pro své tělo udělala  po dlouhé době něco prospěšného!

Den poté

Bolest celého těla? Únava? Chuť nevylézt za celý den z postele? Nic takového! K mému vlastnímu překvapení se cítím přímo fantasticky a jsem nabitá novou energií! Klidně bych si celý včerejší program zopakovala!

A co vy, už jste Cybing také vyzkoušeli? Nebo máte obdobné zkušenosti s nějakým jiným cvičením? Napište nám o tom!

Zdroj perexové fotografie: EliFitness

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář