Slovenští Korben Dallas představí své nové album Stredovek

Hudba / 28.6.2017

Koncertní linie v Tiskárně na Vzduchu pokračuje! Pod širé nebe tentokrát přijede zahrát velmi charismatická kapela Korben Dallas.

Alternativně rocková skupina Korben Dallas patří mezi nejpopulárnější a nejzajímavější slovenské kapely. Na hudební scéně se poprvé objevila v roce 2010 a dnes má na svém kontě již pět alb. Jádro této skupiny tvoří zpěvák a kytarista Juraj Benetinm, baskytarista Lukáš Fila a bubeník Ozo Guttler.

Debutové album Pekné cesty (2011) obsahující živé nahrávky z koncertu, bylo nominováno na Radio_Head Awards v kategorii album roku – cena kritiků. Do většího povědomí se však tato bratislavská formace dostala hlavně díky písni Otec z druhé desky Karnevalová vrana (2013) či hostováním na koncertech Lucie.

V rámci loňského projektu Koller&Friends přišli s coverem na píseň Chci zas v tobě spát. Mnozí by možná neočekávali, že ji nazpívají v češtině, avšak opak je pravdou. I když je znát, že ji zpívá Slovák, ani tak neztrácí své kouzlo. Korben Dallas navíc této písni přidali jakýsi temný středověký nádech.

V rámci turné s novým počinem Stredovek navštíví 7. července i Prahu, kde pod korunami stromů rozezní Tiskárnu na Vzduchu, ne-li celou Stromovku. Vstupenky na pražský koncert zakoupíte prostřednictvím sítě GoOut za 350 Kč.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebook kapely

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář