Recenze: Tělová a pleťová maska Bílý jíl Saloos

Krása a móda / 25.6.2017

První letní dny jsou tím pravým časem pro recenzi čtvrtého výrobku kosmetiky Saloos. Jak si během testování vedl? Odpověď přinesou následující řádky.

Předmětem testování byla tělová a pleťová maska „Bílý jíl“. Jedná se o jeden ze dvou typů jílů tohoto výrobce (druhý typ je Zelený jíl). Výrobek je podobně jako všechny ostatní produkty od Saloos zcela bez chemických přísad, což lze považovat za stěžejní klad i tohoto výrobku. Chemie, obzvlášť v kosmetice, nás obklopuje více, než je pro naše tělo žádoucí. Volba padla na variantu Bílý jíl, neboť popis výrobku slibuje vhodnost pro všechny typy pleti včetně té nejcitlivější a výrobek je hypoalergenní.

Stěžejními vlastnostmi, jak výrobce dále uvádí, je především regenerace pleti, omezení tvorbu mazu, celková detoxikace, výživa, zpevnění, obnova a mnohé další. Poměrně slušný arzenál vlastností.

Jak na něj

Překvapením byl fakt, že tento jíl není určen jen pro pokožku obličeje, ale rovněž celého těla. Dále je také doporučován do koupelí a dokonce na vlasy. Přestože využití je skutečně bohaté, testování proběhlo „pouze“ ve formě pleťové masky na obličeji, avšak i v tomto případě byly výsledky více než přesvědčivé. O tom ale až o pár řádků níže.

Zajímavá je rovněž příprava „materiálu“ na zkrášlovací kúru. Produkt se od běžných masek na obličej, jaké většina z nás zná z obchodů, liší tím, že prášek – tedy jíl – se nejdříve smíchá s vodou, aby dosáhl konzistence, kdy je možné masku nanést.

Příprava masky

Mimořádně jemný materiál – Bílý jíl

Bílý jíl je uchováván v plastovém kelímku a pod víčkem se nachází ještě jedna ochranná vrstva. Prášek je, jak název napovídá, bílý a je opravdu mimořádně jemné struktury. Do jisté míry ji lze přirovnat snad jen k hladké mouce, nebo lépe k dětskému pudru. V žádném případě se nejedná o žádný typ peelingu, jak by možná mohlo některé napadnout (ačkoli blahodárné vlastnosti peelingu jíl přejímá). Jakákoli hrozba podrážení pleti je tímto zcela vyloučena.

Rozhodla jsem se postupovat intuitivně. Přiměřené množství prášku jsem nasypala do misky a přidala trochu vody. Jak se ukázalo, následovat na obalu uvedený postup určitě není od věci. Voda jíl zředila více, než bylo v plánu, proto doporučuji uposlechnout poměr pro míchání jedna ku jedné a vznikne vám kašovitá bílá hmota, ideální pro nanesení na pleť. Zabráníte tak zbytečnému plýtvání, kdy je třeba přisypávat jíl do příliš řídké hmoty, jak se „povedlo“ právě mně.

Účinky

Pak už zbývá vzniklou pastu jen nabrat prsty, popřípadě nějakým sofistikovanějším nástrojem (ačkoli prsty jsou zcela funkční) a nanést ji v přiměřené vrstvě na obličej, případně jinou část těla. Přestože to návod neuvádí, masku je třeba vždy nanášet na vyčištěnou pleť, aby byla schopná pojmout všechny výživné látky a mohla naplno projevit svůj potenciál.

Následujících přibližně patnáct minut už jen odpočíváme a necháváme masku působit. Během této doby pasta pozvolna tuhne, nicméně určitě není čeho se obávat. Je to velmi příjemné, jen si v tuto dobu neplánujte intenzivní debaty s kamarádkou, neboť se vám do jisté míry omezí mimika a artikulace.

Po smíchání s vodou vytváří jíl pastu připravenou k použití

Po použití aneb jak maska obstála

Po stanovené době přichází čas masku smýt. Zcela dostačující je teplá voda v dlaních a oplachování jemně ztuhlé jílové vrstvičky. Je možné si vzít na pomoc rovněž vatové tampony, které odstraňování o něco urychlí. Ani v této fázi nedochází k jakémukoli náznaku rizika podráždění pokožky. Poté, co je maska dokonale smyta, stačí pleť jen lehce osušit a užívat si výsledku.

Jak konkrétně se na vaší pleti projeví? Pocit, který získáte po použití, je skutečně nepřehlédnutelný. Pleť je viditelně zmatněna, vnímání čistoty je skutečně intenzivně znát a nepocítíte ani nejmenší náznak jakéhokoli pnutí, což je typický znak citlivé pleti po omytí vodou, natož použití čistících produktů (a to se mohou tvářit jakkoli šetrně).

Na výrobku je skutečně velmi příjemné, že výsledek vnímáte a vidíte opravdu okamžitě po použití. Největšího efektu je jistě dosaženo při dlouhodobém používání, nicméně okamžitý účinek každá z nás jistě ocení. Obsah kelímku ubývá jen velmi pomalu, a pokud si jej neopatrnou manipulací nepřevrhnete, může pečovat o vaši krásu po dlouhý čas.

Mě tento přírodní produkt přesvědčil „na první dobrou“ a s čistým svědomím ho doporučuji všem, kteří hledají především čistící masku na svou pleť, ať je jakkoli citlivá.

Zdroj fotografií: Lenka Kolářová, Generace 21

Štítky

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář