Holky na tahu jsou pařbou ve Vegas, jen v holčičím provedení (a v Miami)

Film / 23.6.2017

Autor:

Co se stane, když se sejdou kamarádky po deseti letech? Přičemž dvě ze čtyř spolu chodily, další učí a jedna kandiduje na senátorku.

Rough Night

komedie

USA, 2017, 96 min

Režie: Lucia Aniello

Hrají: Scarlett Johansson, Kate McKinnon, Zoë Kravitz, Jillian Bell, Ilana Glazer a další

Příběh začíná na vysokoškolské party, kde se dočkáme prvních rádobyvtipných situací. Jenže ty rádobyvtipné situace vlastně fungují docela dobře, neboť za nimi stojí ženy. Například dvě holky jdoucí v převleku za jedno poprsí nebo opilá holka, která si splete záchod s pokojem hlavních protagonistek. Samozřejmě, že kdyby se takové „vtipy“ objevily například v Prcičkách, stály by za nic, ale právě díky ženské stopě tomu tak překvapivě není. Ale zpátky k ději. Čtveřice kamarádek se musí rozdělit a setkají se až za deset let ku příležitosti nadcházející svatby jedné z nich.

Bohužel pro nastávající nevěstu přišel víkend s kamarádkami v Miami, obyčejná rozlučka se svobodou, v tu nejhorší možnou dobu. Je to právě nevěsta, kdo se snaží kandidovat do Senátu, a v boji o křeslo se jí příliš nedaří. Její protivník totiž vede u občanů i díky tomu, že neustále tweetuje fotky nějakých penisů, včetně svého. Že to zní jako jedna velká splácanina?

Chcete vypadat nenápadně? Vezměte jednoho Smarta, čtyři holky a jednu mrtvolu a jeďte přes město.

Máte nejspíš pravdu, film nabízí vše, co se od moderní komedie očekává, včetně toho špatného. Máme zde hromadu klišé, jako rozlučku v podání žen, kde nechybí alkohol, drogy nebo striptér. Naopak pánská rozlučka je v komornějším duchu, nechybí zde degustace vín či pojídání sýrů.

Poklidnost pánské rozlučky přeruší až telefonát od Jess (Scarlett Johansson), ze kterého její nastávající Peter vytuší, že se něco děje. Zatímco on nakoupí spoustu Red Bullů a plen, jeho přítelkyně se musí vypořádat s mrtvolou. Při zbavování se těla dojde k řádce vtipných momentů. Vlastně film je plný takových scén, a pokud nejde zrovna o vtip, máme zde plnohodnotný děj.

Ve výsledku jsou Holky na tahu docela příjemnou komedií, která neurazí – ale ani nenadchne. Dost možná snímek funguje jen díky tomu, že je postaven na příběhu čtyř žen, odráží nejrůznější stereotypy a díky tomu si u něj odpočinete. Co se děje týče, je dost pravděpodobné, že závěr odhadnete ještě dříve, než zaboříte ruku do popcornu.

Zdroj fotografií: Falcon

Zdroj videa: youtube.com

0 63 100 1
63.333333333333%
Average Rating

Holky na tahu

Holky na tahu jsou velmi příjemným dílem bez jakýchkoliv ambicí a pokud s tímto budete počítat předem, neodejdete z kina zklamaní. Film srší vtipem a neobsahuje trapné fóry. Nejspíše nesedne všem, ale rozhodně nikoho neurazí.

  • Vtip
    70%
  • Scénář
    60%
  • Herecké výkony
    60%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář