Kam povedou další kroky Fernanda Alonsa?

Sport / 26.6.2017

Fernando Alonso zažívá další mizernou sezónu ve voze Formule 1. Bude poslední, nebo mu ještě trpělivost vydrží a zůstane?

Jeden z nejlepších pilotů současného světa Formule 1, ale dle odborníků i historie této motoristické královny sportu, Fernando Alonso, se od odchodu z Ferrari a příchodu do stáje McLaren potýká se skomírajícími závodními výsledky a nekvalitními vozy.

Jeho odchod od Ferrari k McLarenu, který pohání motor Hondy, nebyl strategicky příliš důmyslným rozhodnutím. Vzhledem k tomu, že to byl s ohledem na nulovou loajalitu k týmu odchod nucený a jiné nabídky než od McLarenu Alonso neměl, nebylo zbytí.

Ničeho však nelituje: „Několikrát jsem přestoupil, protože jsem cítil, že je to správně. Taky jsem mohl místo F1 jezdit v tátově dodávce po závodech motokár nebo pracovat v supermarketu. Získal jsem 97 pódií a dva tituly, takže si myslím, že odvádím dobrou práci.“

fernando alonso velká británie

Fernando Alonso během Grand Prix Velké Británie 2015.

Prakticky každý závod teď tedy vypadá tak, že Alonso dělá, co může, aby aspoň dojel do cíle, a když je lepší den, snaží se dojet na bodovaných příčkách. Tolik k tomu, jak se po profesní stránce daří bývalému mistru světa.

Slova, která z jeho úst v poslední době média nejčastěji slýchají, hovoří o frustraci a nespokojenosti se současným stavem věcí. Snad i proto si v letošní sezóně v Americe vyzkoušel slavný závod 500 mil Indianopolis. Přesto se nevzdává snu o třetím mistrovském titulu získaném ve voze Formule 1. K tomu by ale potřeboval lepší vůz.

Je možné, že se však skutečně blýská na lepší časy, protože vedení McLarenu dochází trpělivost s nekvalitními motory Honda a na obzoru se rýsuje změna. Alonso však před časem hovořil o vlastním časovém limitu do kdy chce, aby se něco změnilo, a to do září. Jenomže pokud se nic nezmění, co pak?

Zdroj citace: www.idnes.cz

Zdroj všech fotografií: www.facebook.com/FernandoAlonsoOficial

Štítky

Jitka Povalová

Zanechte komentář