Dyzajnoff aneb Blíž k srdci, blíž k Dyzajn Marketu

Design / 21.7.2017

Nestihli jste letní Dyzajn Market a už se nemůžete dočkat prázdninového? Prozkoumali jsme pro vás jedno úžasné místo.

Utekl mi Dyzajn Market. Termín této události padl zrovna na víkend, který jsem strávila mezi několika zdmi v Melantrichově ulici ve snaze pomoci turistům najít správné mýdlo. Což market lehce připomíná, ale rozhodně tam nepocítíte takovou uvolněnou atmosféru, kterou můžete okusit na náměstí Václava Havla. Co se dá dělat.

Představte si ale, že se procházíte vyhřátými uličkami Prahy s pocitem lehkého nenaplnění, neboť hledáte nový zážitek, když vám jeden utekl. Kavárny a zahrádky barů, kolem kterých zrovna procházíte, jsou přeplněné. Na výstavu nemáte náladu a nejbližší místo u vody je v poslední době tak frekventované, že by vás nenadchla ani kostka ledu rozpouštějící se ve sklenici nejlepší domácí limonády na světě. Jak z této rozporuplné nálady ven a jak to souvisí s Dyzajn Marketem?

Pocit mého lehkého nenaplnění jsem limitovala návštěvou jednoho krámku v Ostrovní ulici. Dokonce jsem tím získala nový zážitek, a byla jsem blíž Dyzajn Marketu, než si myslíte. Ten krámek byl totiž Dyzajnoff, který teprve před dvěma měsíci oslavil své roční otevření.

Dyzajnoff

Dyzajnoff

Dyzajnoff

Dyzajnoff, splněné přání zakladatelky Dyzajn marketu Terezie Tunkové, se nachází v Ostrovní ulici a těsné blízkosti náměstí Václava Havla, tedy Dyzajn marketu. Je to malý prostor, který je však otevřen velkému nadšenectví originálních kousků oblečení a šperků, a také drobného a užitkového designu a autorské tvorbě.

Všichni návštěvníci mají šanci vidět na jednom místě hned několik skvělých produktů, neboť sdružuje obrovské množství návrhářů, designérů, umělců a výtvarníků. Zkrátka best of Dyzajn marketu. Je to ale prostor, který je na rozdíl od Dyzajn marketu otevřen denně. Proto OFF.

Interiér a grafika

Musíme zmínit dvě důležité osoby, tedy dva důležité muže, kteří se podíleli na vzhledové stránce obchůdku. Architekt Daniel Marko a grafik Jan Samec.

Daniel Marko

Architekt Daniel Marko zvolil Dyzajnoffu minimalistický styl, podle něhož vybral materiál i barvy. Každý, kdo mě zná, ví, že jsem milovnice kontrastů. Interiér Dyzajnoffu se tedy stává mým novým přirovnáním. Celému prostoru dominuje zářivě světlá barva, proti které stojí tmavé, masivní dřevěné police.  Velmi mě také zaujalo šikovné zakomponování loga Dyzajn marketu. Nalezneme jej na nosných prvcích i na zdech. Úžasné.

A další věc. Dokonale prostor přizpůsobil pro vystavování tvorby, která má být prvním objektem, na něhož dopadne lidský zrak. Počítal tedy s tím, že každý umělec vnese do prostoru svůj osobitý styl. Umělecká díla jsou pestrobarevná, a mnohdy jsou vyrobena z různých materiálů. Také navrhnul skrytou místnůstku – pracovnu za prodejním pultem.

Dyzajnoff, foto Marek Volf

Dyzajnoff, foto Marek Volf

Jan Samec

Grafik Jan Samec dokázal zvolit Dyzajnoffu takovou grafickou úpravu, která skloubila návrh Daniela Marka s představou Terezie. Momentálně pracuje ve společnosti Perfect Planet.

Využití prostoru

Dyzajnoff není jen tak ledajaký obchod. Nejen že dává prostor vystavujícím umělcům představovat své novinky a pořádat worshopy, ale také má spoustu plánů i pro návštěvníky, mimo jiné i noční nakupování. Také zde můžete ochutnat výbornou kávu z italské pražírny La Genovese.

Zde se podívejte na události, které můžete navštívit.

A protože jsem byla opravdu nadšená, připravila jsem pro vás galerii s vystavovanými předměty.

This slideshow requires JavaScript.

Kde Dyzajnoff naleznete?

Ostrovní 20

Praha 1

e-mail: dyzajnoff@dyzajnmarket.com

Otevírací doba

pondělí – sobota 11:00 – 19:00

Zdroj fotografie interiéru: Marek Volf

Zdroj galerie, úvodní fotografie a miniatury: Terezie Pelikánová, Generace 21

Terezie Pelikánová

Terezie Pelikánová

„Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.“ - Jean Cocteau -

Zanechte komentář