Aerodrome 2017: Česká republika si podmanila Linkin Park a oni Česko

Hudba / 12.6.2017

Autor:

Po devíti letech se čeští fanoušci dočkali a v pražských Letňanech vystoupili Linkin Park! Kromě nich také například Simple Plan nebo Royal Republic.

Letošní Aerodrome sliboval ohromnou podívanou, hlavní hvězdou totiž byli Linkin Park. Jméno tak zvučné, že po jeho vyslovení se otočí i naprostý hudební analfabet. Pozvat je jako hlavní hvězdu jednodenního festivalu byla sázka na jistotu, téměř ihned byl vyprodán sektor stání před pódiem. Později byly oznámeny další kapely v čele se Simple Plan, ty doplnili Mallory Knox (doplňují Simple Plan po celé evropské turné). Dále se představili Enter Shikari, kteří mají zkušenosti s předskakováním pro Linkin Park, a Machine Gun Kelly (předskokan Linkin Park v Berlíně). Seznam účinkujících uzavírají Counterfeit a Royal Republic.

Mallory Knox

Kapela bohužel nedorazila kvůli nehodě na německé dálnici.

Counterfeit

Counterfeit dostali o patnáct minut delší prostor, kterého využili naprosto maximálně. Ještě nezaplněný areál je neodradil a jejich show byla příjemnou podívanou, která vyvrcholila připomenutím událostí z Manchesteru a prvním circle pitem dne.

Royal Republic

Royal Republic odehráli velice kvalitní setlist, a to i přesto, jak sami řekli, že nejsou úplně hard. Zahráli pár slušně tvrdých písní, za které by se nestyděla většina české hudební scény. Zejména druhý sektor na ně skvěle reagoval. Škoda, že kluci nevyužili výběžek pódia a nepotěšili tak fanoušky v první řadě. Jinak se kapele nedá absolutně nic vytknout. A pokud jste jejich fanoušek, můžete se na ně těšit ještě tento rok znovu! My se rozhodně těšíme.

Enter Shikari

Jestli se Royal Republic necítili být vhodnou volbou pro letošní Aerodrome, museli tento pocit mít i Enter Shikari. Přestože na jejich dotaz, kolik je tu jejich fans, reagoval početný zástup lidí. Více jejich fanoušků bylo v druhém sektoru, odkud se snášel prach na stání před pódiem, neboť právě tam probíhala většina circle pitů. Minimálně polovina návštěvníků využila vystoupení Enter Shikari k občerstvení. Kapela se snažila, co mohla, bohužel by jí slušel menší klub, kde by se více projevila jejich práce s publikem. Nebo dost možná na tento hudební nářez nejsou Češi zvyklí.

MGK – Machine Gun Kelly

MGK dostál svému jménu, jeho kadence slov byla neuvěřitelná. Jeho fanoušků bylo v areálu nejméně, přesto ho to neodradilo, předvedl show plnou energie. Pokud se vám koncert zalíbil, máme pro vás dobrou zprávu – 16. října se tento rapper vrátí do Prahy!

Simple Plan

Jednoduše geniální. Simple Plan umí, což vzhledem k tomu, jak dlouho hrají, není překvapivé a jejich sety již tradičně obsahují jejich nejlepší písně, které zná téměř každý. K tomu se Pierre nebojí práce s publikem. Nesčetněkrát využil výběžku na stagi nebo znalosti pár českých slov. Fanoušci si přišli opravdu na své, někteří si také odnesli domů nafukovací míče, které létaly vzduchem při písni Summer Paradise. Při písni Grow up došlo k výměně zpěváka s bubeníkem. Pierre hrál na bicí, zatímco Chuck si užíval crowdsurfingu. Celkově byla jejich show výborná!

Linkin Park

Hlavní hřeb večera. Jelikož byli Linkin Park první oznámenou kapelou, zajistili si, že první sektor bude téměř výhradně patřit jen jejich fanouškům. Ještě než se na pódiu ukázal první člen kapely, dvaceti pěti tisícový dav skandoval jejich jméno. Začátek setlistu byl složen z pomalejších písní, ale jen co odbila čtvrtá píseň, začala přesně ta show, kterou všichni očekávali. Na kapele bylo vidět, že si koncert užívá celou dobu a obzvláště při hraní nových písní.

Jak sám Mike Shinoda řekl, v Česku je deska One More Light číslo jedna. I díky tomu, že všichni v areálu respektovali jejich novou tvorbu, bylo na kapele vidět, že si české fanoušky zamilovali. Jejich „lásku“ prohloubily chvíle, kdy kapela vyrukovala se staršími písněmi a nechala zpěv na fanoušcích. Bůh ví, jak by koncert vypadal, kdyby se odehrál o pár let dřív a byl by našlapán těmi nejlepšími deskami, které Chester a jeho parta napsali. Přesto nikdo z pražských Letňan neodešel zklamán, protože ten koncert byl dokonalý.

Zdroj fotografií: Jakub Fejsák, Generace 21

0 87 100 1
87.166666666667%
Average Rating

Aerodrome festival 2017

Festival jako takový má určitě prostor ke zlepšení. Za zvážení by stály například kelímky na více použití, protože množství plastu, které se večer nahromadilo, bylo obrovské. Obrovské bylo také vedro, které umocňoval fakt, že v areálu nebyl dlouhou chvíli ani kousek stínu. Na druhou stranu si pořadatelé zaslouží potlesk, že dostáli slibu se zvýšenou ochranou. V areálu se přesto objevilo pár lidí, kteří něco pronesli, ale rozhodně jedna či dvě selfie tyče naštěstí nikomu neublížily. Vlastě si za to si potlesk pořadatelé nezaslouží, stejně jako za nedostatečné množství Toi Toiek. Zaslouží si ho za to, že zajistili tak dobré kapely v jeden den!

 • Counterfeit
  75%
 • Royal Republic
  90%
 • Enter Shikari
  75%
 • Machine Gun Kelly
  85%
 • Simple Plan
  99%
 • Linkin Park
  99%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář