Kamp! vystoupili pod širým nebem

Hudba / 14.6.2017

Areál Výstaviště se během sobotního večera rozezněl v duchu elektro popu. Polské trio Kamp!, spolu s pražským uskupení Pink Gloves, se postarali o skvělou atmosféru. 

Polští new-waveři Kamp! letos slaví deset let působení na koncertních pódiích a v rámci oslav se 9. června zastavili i v pražské Tiskárně na Vzduchu.

Ve své domovině jsou velmi oblíbenou kapelou a úspěšně se jim daří vyprodávat kluby. V roce 2012 vydali debutové eponymní album a tři roky na to vyšel jejich další počin Orneta.

Tiskárna na Vzduchu je opravdu jedinečný letní klub, který se nachází v jednom z největších parků v Praze, ve Stromovce. Díky otevřenému prostranství tak nabízí open air koncerty či další kulturní akce.

Naštěstí počasí přálo a koncert tak proběhl bez nepříznivých podmínek, které jsou většinou strašákem open air akcí. Jak bývá občas už zvykem, fanoušci se pomalu, ale jistě seskupovali pod korunami stromů, jež zastřešují prostory Tiskárny.

Předkapela Pink Gloves si dávala opravdu načas. Tato pražská čtveřice nechala své fanoušky netrpělivě čekat přes půl hodiny od předem avizovaného line-upu. Avšak předvedla skvělý výkon.

U této skupiny se původně jednalo o sólový projekt Petra Plisky. Později se k tomuto frontmanovi přidali další tři členové a momentálně pracují na svém debutovém albu.

This slideshow requires JavaScript.

Pink Gloves se podařilo vytvořit příjemnou atmosféru a po krátkém zvučení se představila hlavní kapela večera. Kamp! nasadili hned od začátku energičtější tempo a více se jim tak povedlo rozhýbat publikum.

Pro toto trio je charakteristický jemný melancholický vokál. Rozhodně se ale nejedná o uspávající hudbu, spíš naopak. Díky chytlavým elektro popovým melodiím se posluchači jejich tvorba dostane pod kůži.

Mohli jste si poslechnout například píseň Breaking a ghost’s heart, Can’t you wait nebo No need to be kind. A samozřejmě nechyběl ani závěrečný přídavek, který mnohé potěšil.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář