Letní Dyzajn Market byl plný žhavých novinek

Design / 3.6.2017

Na náměstí Václava Havla se opět sešli milovníci krásného oblečení a neotřelých kousků. Žhavé novinky doprovázelo ještě žhavější počasí, limonád a alkolád bylo ale dost.

Plocha před Národním divadlem je zajímavá tím, že po většinu času je to místo, které je plné lidí pijících krabicové víno a čas od času se mění natolik, že si tam nekoupíte nic laciného. Na Dyzajn Market jsme vyrazili s Radanem v neděli v deset, abychom stihli krátké období bez front a horka. Hodně lidí se totiž už o slávě Dyzajn Marketu doslechlo a podívat se přišli i ti, co šli náhodou okolo.

Zajímavé bylo, že spoustě prodejců chyběly mince a peníze na rozměnění. Ale jedna prodejkyně se nám přiznala: „Drobné mám, jen se mi nechce počítat!“ Ale není se co divit. Z jedné strany velké fronty, svrchu praží slunce a k tomu třeba ještě počítat do tisíce! To prostě není pro všechny. Nicméně je to skvělá příležitost pro ochutnání limonád a ledových káv, které byly, jako vždy, výborné.

V sobotu jsme si zase nenechali ujít módní přehlídku. Na dyzajnovském mole se představila část módních značek, které měly na náměstí stánek. Oblečení a doplňky sedly modelkám perfektně.

Dyzajn Market

Módní přehlídka. Zdroj: Dyzajn Market

Adell

Speciální šátky, které si můžete zapnout karabinkou. Super je, že když je nosíte, můžete si připadat jako na lanovce. Také je to skvělý designový doplněk pro lidi, kteří chtějí vyzkoušet, jaké to je být na vodítku. Ale úplně nejlepší jsou tyto šátky pro lidi, jako jsem já. Tedy ty, kteří neumí distingovaně jíst a hodil by se jim bryndák, ale bohužel jsou ve věku, kdy už si to nemohou ze společenských důvodů dovolit.

Šátky s karabinou. Foto: Martina Vincencová, G21

Little CORD

Obojky ve stylu motýlků a kravat pro psy! Skvělá věc, která může mít kromě estetiky ještě další benefity. Pokud bude váš čtyřnohý miláček za vzor elegance, bude mít víc šance zaujmout pejska nebo fenu opačného pohlaví. A když by se pejskovi nedařilo, možná se díky němu zadaří nalákat páníčkovi nějakou designu chtivou lidskou samičku.

Pouze pro elegány! Foto: Martina Vincencová, G21

JB Wild Design

Nejenže vás okouzlí ručně malovaná trička s nádechem divočiny, ale taky třeba mladý designér, se kterým se krásně povídá. Ačkoliv je z Ostravy, inspiraci nehledá v komínovém panoramatu, ale v divočině v Beskydech. Motivy, které na svých toulkách posbírá, pak na každé tričko poctivě namaluje. A kdybyste chtěli třeba návrh na tetování, jistě vás taky neodmítne.

m´da, JB Wild,

JB Wild, Zdroj: JB Wild

Tinta bags

Dyzajn Market se stal mezinárodním.  Je navštěvován nejen cizinci, ale přilákal i zahraniční dyzajnéry. Mezi ně patří například Tinta Bags s přírodními tištěnými motivy na báglech. Mozaiky z listů nebo ještěrek jsou tisknuty na různé druhy batohů. Barevnost je umírněná, žádné křiklavé výstřelky nečekejte. A k čemu je takový batoh nejlepší? No přece k tomu, abyste všechny nové kousky z Dyzajn Marketu pobrali.

Tinta bags. Foto: Tomáš Kodet, G21

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: Dyzajn Market

Martina Vincencová

Martina Vincencová

Holka z moravské vesnice, co žije v Praze. Pracuje v marketingu. Má ráda umění a za to největší považuje umění žít. Má hlavu plnou otázek, rada vymýšlí vtipy na twitter a nakupuje trenýrky.

Zanechte komentář