Weekly: The Kills nebo Skinny Puppy

Hudba / 5.6.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 23. týden roku 2017.

The Kills

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 6. června
Vstupné: vyprodáno

Rocková dvojice The Kills funguje na hudební scéně už přes patnáct let. Za tu dobu si vytvořila pověst drzých a divokých garážových rockerů a vydala pět studiových alb. To nejnovější je z roku 2016 a nese název Ash and Ice. Jejich hudba je charakteristická precizní hrou na kytaru v podání Jamieho Himce a charismatickým hlasem zpěvačky Alison Mosshart.

Skinny Puppy

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 6. června
Vstupné: od 733 Kč

Hudební žánr electronic body music, mezi posluchači spíše označován zkratkou EBM, v sobě mísí prvky elektropunku a post-industriální hudby. Kanadská parta Skinny Puppy je po právu nazývána jako jednou z největších kapel tohoto žánru. Vyznačuje se také tím, že jejich živá vystoupení nejsou pro slabé povahy, protože nešetří šokujícími a násilnými projekcemi. Jejich tvorba byla dokonce zneužita během mučení vězňů na základně v Guantanamu. Kapela se proti tomuto postupu tvrdě ohradila a požadovala od americké vlády odškodnění.

Surf Curse + Persian Flaw + Voodooyoudo

Kde: Brno, Kabinet Múz
Kdy: 8. června
Vstupné: od 120 Kč

Surf Curse si vystačí pouze s kytarou, bicími a vokály. Do Brna přivezou svoji druhou desku. Jako support se představí rock and rolloví Persian Flaw a indie rockoví Voodooyoudo.

Einstürzende Neubauten

Kde: Praha, Forum Karlín
Kdy: 8. června
Vstupné: 1500 Kč
Legenda instrumentálního rocku, německá hudební skupina Einstürzende Neubauten, přijala pozvání festivalu Prague Music Performance, a tak se českému publiku dostane další příležitosti slyšet největší hity této formace. Koncert se z původně oznámeného Divadla Archy přesouvá pro velký zájem do prostornějšího Fora Karlín. Vstupenky si můžete zakoupit prostřednictvím portálu GoOut.

Všudybud

Kde: Česká Lípa
Kdy: 9. – 10. června
Vstupné: 300 Kč
Multižánrový open air festival Všudybud si klade za cíl vytvořit prostor pro mezikulturní integraci a podpořit menšinové žánry. Letošní line-up je opravdu nabitý, čítá přes čtyřicet hudebních projektů. Mezi nimi je například mladý objev české elektroniky Zagami Jericho, americký hudebník Andy the Doorbum, ale i početný zástup českolipských kapel jako jsou rockoví Illusions.

Chee Chaak

Kde: Ostrava
Kdy: 9. – 11. června
Vstupné: 350 Kč
Nezávislý festival Chee Chaak odstartuje v pátek a nabídne zajímavá jména z alternativní scény, těšit se můžete třeba na Superego Kid. Kompletní seznam koncentrujících naleznete na oficiální facebookové události.

 


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebooková stránka The Kills
Zdroj videa: youtube.com  

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář