Osm důvodů, proč se vydat na Rock for People

Hudba / 4.6.2017

Autor:

Jen necelý měsíc zbývá do legendy mezi českými festivaly – ROCK FOR PEOPLE. 

O Rock for People jsme napsali mnoho, zejména o tom, kdo se představí na stagích. Pokud vás ani jména vystupujících nedonutily koupit si lístky, máme pro vás pár pádných argumentů, proč na Rock for People jet!

1. Headlineři respektive headlinerky

Jak často se stává, že jsou headlineři na festivalu zastoupeni zásadně ženami? To přesně nevím, ale letošní ročník Rock for People se rozhodně mezi takový festival řadí. Můžete se těšit na Paramore, EvanescenceDie Antword. Ženy mohou být hrdé a páni se mohou těšit na vizuální stránku koncertujících.

2. Sto lidí, sto chutí

Na RFP můžou jet všichni, vlastně tam můžete jet se všemi přáteli a to i s těmi, kteří holdují jiné hudbě než vy. Některým vadí, že slovo „rock“ je už spíše vzpomínkou, ale upřímně sehnat tolik rockových kapel na úrovni rozhodně není lehké. Díky tomu se na festivalu potkáte se spoustou rozdílných lidí a hlavně můžete jet s co největší partou.

3. Sto chutí

Festival není jen o hudbě ale také o jídle. Street Food Rocks! Festival jídla a hudby začal 3. června a vyvrcholí právě na Rock for People. A co je lepší než hudba? JÍDLO! Takže se nemusíte bát, že byste na fesťáku zhubli, pořádně se najíte a potom už nezbude nic jiného než to spláchnout vychlazeným pivem!

4. Mimohudební aktivity

Samozřejmě že ty tři dny nejsou jen o hudbě. Festival oplývá všemi možnými aktivitami – možnost smočit se ve vodě se hodí zejména při hezkém počasí. Ale voda není to jediné, minulé ročníky nabídly třeba i kino.

5. Setkání s tvou oblíbenou kapelou

Tato část je založena na zkušenostech z let minulých a rozhodně nemluvíme za pořadatele festivalu. ALE! Rock for People se snaží rok co rok umožnit fanouškům setkání s oblíbenými kapelami, tak například rok minulý to byli The Offspring, v roce 2011 Paramore. Kdo ví, třeba se i tento rok kapela uvolí k nějaké té akci!

6. Různé soutěže a akce

Pořadatelé si také rádi připravují různé soutěže, vyhrát většinou můžete různé upomínkové předměty, ale samozřejmě to může být i něco lepšího. A jelikož je RfP velký festival, tak má spoustu sponzorů a ti si určitě taky něco připraví.

7. Za každého počasí

Festival se odehrává začátkem července. Což je sice léto, ale přesto je počasí mnohdy nevyzpytatelné. Jeden rok vedra, další bouře ničící stage. Každopádně se organizátoři umí živlům podřídit a udělat maximum pro všechny a hlavně bez ztrát na životě!

8. Pařba na rozjezd

Festival park otevře své brány 4. července, nicméně zahájení hudebního svátku proběhne již den předem a to ve velkém stylu.

Samozřejmě že Rock for People není jen o těchto osmi bodech. Je o hudbě, o jídle, pití a hlavně o zábavě! Proto dělají pořadatelé maximum, a i když jsou 4. července v Praze Guns n‘ Roses, v Hradci budou zase Die Antword a u nich máte jistotu, že dorazí včas, což u Axela Rose není jisté nikdy! Navíc každý den hraje více než jedna kapela a i když nějakou kapelu neznáte, kdo ví? Třeba si najdete nové oblíbence, protože kde jinde to zjistit než na koncertě?


Zdroj fotografií: facebookové stránky festivalu

Zdroj videí: youtube.com

Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář