Kam za koupáním: Proč je právě toto praktický rádce pro cestovatele?

Cestování / 21.6.2017

V letních dnech se poohlížíme po příjemném místě ke zchlazení. Proč si tedy nevzít na pomoc osvědčeného rádce Kam za koupáním?

Pravděpodobně nikdo by nechtěl každý parný den trávit na stejném místě. To pravé dobrodružství se skrývá v přírodních koupalištích, zatopených lomech nebo jezerech. Pro vyznavače tradiční „koupačky“ jsou připraveny i tipy na aquaparky nebo plavecké bazény.

Místo, kam se půjdete vykoupat, je dobré si naplánovat dopředu. Kniha je totiž nelehká a poměrně nepraktická na zabalení do krosny. Prvotní orientace je snadná díky mapě České republiky, kde jsou zakreslena všechna doporučená místa. A zmapovaný je opravdu každý kousek naší země.

Při výběru místa se můžete řídit jak podle oblasti, kam byste rádi zavítali, tak podle velkého množství kvalitních a autentických fotek. U každé lokality je uvedena cena, návštěvní doba a popřípadě kontakt. Nechybí špetka historie nebo nádech atmosféry daného místa. Pro cestovatele je vítanou inspirací i návrh, kam se v okolí podívat a co neminout.

Díky poznámkám o historii si místo užijete ze zcela jiného pohledu

Nic není dokonalé, a proto i Kam za koupáním má malou nedokonalost. Pokud se budete orientovat podle oblasti, inspirovat se je snadné. Pokud však podnikáte „lake tour“ nebo trip po zatopených lomech, organizace knihy není pro tento typ cestování ideální. Je nutné v tomto případě projít oblast po oblasti, stranu za stranou, a najít preferovaná místa.

Největší přednost knihy je v tom, že inspiruje na papíře. Při plánování cest volíme internet a zapomínáme na množství práce, které pro nás obětovali tvůrci knižních průvodců. Pojďme ocenit kvalitu tištěné novinařiny a vraťme cestování punc starých časů.

Kam za koupáním

Autor: Jan Pohunek, Iva Pohunková

Nakladatelství: CPRESS

Rok vydání: 2017

Žánr: průvodce

Více informací naleznete na stránkách knihkupectví.

Zdroj miniatury: pixabay.com

Zdroj úvodní fotografie: Tereza Ocetková, Generace 21

0 82 100 1
82%
Average Rating

Kam za koupáním

Opravdu inspirativních průvodců je na našem trhu pomálu, tento si právem zaslouží vysoké hodnocení, jak z hlediska kvality zpracování, tak bohatostí informací. Malou nevýhodou je poměrně nešikovná organizace celého obsahu.

  • 82%
Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář