Změna ve vedení fotbalové Sparty

Sport / 22.6.2017

Již delší dobu avizovaná změna na trenérském postu u AC Sparty se konačně stala skutečností. Od léta bude mít nového trenéra.

Jedno z pražských „S“, fotbalová Sparta se v poslední době s nostalgií ohlíží za zlatými časy, kdy v jejím kádru hrály špičky českého a potažmo evropského fotbalu. Nedvěd, Rosický a další, kteří pro tým dokázali vybojovat tituly a k tomu vytvořit i v evropském měřítku konkurenceschopný tým.

Hráči hrají bezesporu velkou roli, ale nebýt trenérů, jež hráče vedou a dirigují, tak by to žádný tým moc daleko nedotáhl. Trenéři se ve Spartě v poslední době střídali jak fotbalisté ve sprše, a jak se zdá, nejinak tomu bude i nadále, protože od léta povede tým italský trenér Andrea Stramaccioni. Andrea Stramaccioni je bývalý úspěšný fotbalista. S AC Milán a Real Madrid dokonce vyhrál Ligu mistrů. Mezi jeho další fotbalová angažmá patří Monako, Řím a Chelsea.

trenér sparta

Nový italský trenér pražské Sparty Andrea Stramaccioni má v plánu se do práce pustit s plným nasazením. Zdroj fotografie: www.facebook.cz/AC Sparta Praha

Jako hráč rozhodně zářil. Jako trenér zatím spíše problikává. Po začátcích u ruské fotbalové reprezentace strávil nějaký čas u nižší italské ligy, takže pochybnosti o jeho trenérských schopnostech, dané minimálními zkušenostmi s touto rolí, zřejmě nejsou zcela neoprávněné. Na druhou stranu, trenérem se člověk rodí a pokud byl sám trenér dobrým hráčem, má velký potenciál, aby se uplatnil i jako dobrý trenér.

Stramaccioni nemá k Čechám daleko, protože jeho matka je Češka. Češtinu sice zatím neovládá, ale už se ji začíná pomalu učit. Spartu zná z evropských utkání a také ze zápasů na mezinárodní scéně. Je jasné, že s novým vedením budou následovat změny a personální obměny, avšak budoucí trenér je zatím na konkrétní informace skeptický: „Se sportovním ředitelem potřebuji pořádně probrat soupisku a plán, proto nechci předesílat, co nás čeká.“

sparta letná

Každý zápas letenských je velkou událostí, která neunikne hledáčku kamer a zájmu novinářů. Zdroj fotografie: www.facebook.com/AC Sparta Praha

Zda mělo vedení klubu při volbě nového trenéra šťastnou ruku, ukáže až nová sezóna. Pravdou však je, že italský trenér nebyl na soupisce kandidátů na prvním místě. To patřilo vysněnému Pavlu Vrbovi, který dvakrát po sobě přivedl k mistrovskému titulu Viktorii Plzeň. Vrba ale s nabídkou váhal, takže vedení Sparty přistoupilo k dalšímu kandidátovi.  Doufejme, že to byl šťastný los.

Zdroj miniatury: Wikimedia Comons/Roberta Accettulli
Zdroj úvodní fotografie: www.facebook.com/AC Sparta Praha
Zdroj citace: www.sport.cz

Štítky

Jitka Povalová

Zanechte komentář