Medvědí soutěska – když se z lávek stávají žebříky

Cestování / 12.6.2017

Autor:

V oblasti hor a údolí s jezery najdete také rakouský národní park Gesäuse. Přímo tam se nachází Medvědí soutěska…

Ve Štýrsku, spolkové zemi Rakouska, je ideální prostředí pro pěší turisty a aktivní cyklisty, kteří rádi překonávají překážky. Možná i proto sem každoročně míří tisíce nadšenců, kteří zavítají do již jmenované Medvědí soutěsky a na nejvyšší horu Štýrska – Hochlantsch. Víte, jak vypadá trasa Medvědí soutěskou?

Z Mixnitzu přes soutěsku

Výchozím bodem na soutěsku je městečko Mixnitz, kterým se prochází. Kousek od Mixnitzu začíná stoupání, které může být pro mnohé turisty nejhorší. Jde totiž o štěrkovou cestu strmě do kopce. Hned na první plošině se vám rozprostře pohled do zelené krajiny. Odtud se pokračuje dalším stoupáním k pokladně.

Než opustíte Mixnitz, potkáte se s těmito medvědy…

Z lávek se stávají žebříky

Pokladna je takovou hranicí k soutěsce. Teprve po zaplacení příslušného poplatku se dostanete do ráje. O přírodu se zde pečuje, tudíž se může chodit pouze po vyznačených stezkách. Ty jsou úzké a neumožňují turistům předbíhat ostatní. Což má své výhody i nevýhody. Pokud byste si chtěli spočítat, kolik dřevěných můstků a žebříků přejdete, nemusíte. My vám tuto informaci prozradíme – je jich 164.

První dřevěná lávka vám ukáže, do čeho jste se dali. Je sice nízko a vede jen přes úzký potůček, ale zlehka se hýbe. A takto to pokračuje. Čím jste výš, tím se z lávek stávají žebříky. Díky nim se projdete těsně kolem skal, nad jezírky, potůčky a vodopády. Během výstupu jsou k dispozici i odpočívadla, kde se můžete občerstvit a nabrat sílu na další výstup.

Projdete se kolem skal a nad jezírky. Z těchto lávek se později stávají spíše žebříky.

Rozhodujícím odpočívadlem je jedna hospůdka, odkud se můžete vydat na další výstup na vrchol hory Hochlantsch, nebo stezkou přes lesy k jezeru Teichalm, kde nakonec končí i trasa z vrcholu. Hochlantsch se nachází ve výšce 1 720 metrů n. m. Cestou se vám naskytne výhled na okolní hornatou krajinu a vrchol Hochlantsch. Projdete také kolem dřevěného kostelíka Schüsserlbrunn, který má zdobený dřevěný oltář. Z vrcholu Hochlantsch se dostanete k jezeru Teichalmsee, kde obě (již zmíněné) trasy končí.

U jezera Teichalmsee si můžete odpočinout u knihy nebo zasportovat.

Jezero Teichalmsee

Areál jezera Teichalmsee je multirekreační komplex nedaleko městečka Teichalm. Sport i rekreaci si tady užijete v každém ročním období. K dispozici je sjezdovka, jezero vhodné ke koupání a příjemná trasa okolo jezera určená nejen pro pěší, ale i pro cyklisty a jízdu na kolečkových bruslích.

Pokud rádi cestujete, poznáváte nová místa a lidi a nebojíte se výšek, návštěva Medvědí soutěsky je přímo pro vás. Na výstupy (ať už Medvědí soutěskou, nebo na vrchol Hochlantsch) nemusíte být sportovci s výbornou fyzičkou. Stačí, když se zvednete ze židle a půjdete se projít do kopců. Tak kdo to zkusí?

Zdroj všech fotografií: Nela Rájová, Generace 21

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář