Mých dvanáct letních předsevzetí

Osobní rozvoj / 31.5.2017

Jak nepromarnit léto a pořádně si ho užít, třeba i ve městě.

Jako každý nekonečný školní či pracovní rok se těšíme na léto, na ty báječné týdny volna, které nás čekají. Na dobu, kdy si konečně budeme moct na chvíli sednout nebo lehnout a nic nedělat. Anebo dělat, jak se komu zlíbí.

Už s tímto začínajícím volnem se vždy snažím plánovat, co bych vše chtěla stihnout a dokázat. Realita bývá ovšem často taková, že než se rozkoukám, stromy začnou žloutnout a opadávat. Letní pohoda totiž pokaždé jako mávnutím kouzelného proutku uplyne závratnou rychlostí a mně nezbývá nic jiného, než si vystát frontu na zářijovou tramvajenku a usednout zpátky do lavice a do kanceláře.

Takže jsem se teď na konci května rozhodla, že letos nenechám nic náhodě a pokusím se naplánovat si léto o něco dříve. Nemám však na mysli jen prosté vymýšlení všech výletů, které hodlám uskutečnit. Chci zmínit i takové obyčejné letní prožitky, kterých se mi jako dítěti dostávalo neustále, ale dnes po nich doslova prahnu. Někomu bude můj následující seznam možná připadat banální, protože neobsahuje například položku „jet k moři“, ale k tomu moje snaha vůbec nesměřuje. Míří jen k naprosto obyčejným věcem, na které si člověk musí opravdu udělat čas a naplánovat si je, protože jinak mu utečou mezi prsty. Ale když je zažije, vybaví se mu třeba nějaké krásné vzpomínky z dětství, a léto tak bude o něco nezapomenutelnější.

slunce léto

Jen tak pozorovat letní západ slunce… Zdroj fotografie: pexels.com

Tady vám tedy nabízím několik požitků, které bych chtěla v létě stihnout. A nebojte se, není to nic náročného, jsou vymyšlené přesně tak, abychom i v Praze či v jiných městech, uprostřed rozpálených ulic, dokázali žít letně. Jen dva poslední jsou z přírody, napadly mě až ke konci psaní, ale vím, že je letos zameškat nechci. Pevně doufám, že jsem vás tímto krátkým zamyšlením vytrhla z nekonečného shonu a vy jste se na moment mohli zamyslet nad letními maličkostmi.

 1. Procházet se teplým letním večerem uprostřed liduprázdných ulic a pak si někde u malého stolku dát něco osvěžujícího.
 2. Vzít si na sebe krásné letní šaty, které bych si jinak do přírody obléknout nemohla.
 3. Uprostřed všedního dne jet někam vlakem na výlet.
 4. Jít na koupaliště a sjet co nejvíce skluzavek.
 5. Usnout s otevřeným oknem a dýchat těžký noční vzduch a poslouchat šum nočního města.
 6. Nalakovat si nehty nějakou bláznivou barvou.
 7. Uvařit meruňkovou marmeládu a ovocné knedlíky.
 8. Jet do práce anebo jen tak někam na kole.
 9. Udělat si v parku piknik s kamarády.
 10. Jít do letního kina.
 11. Přespat v přírodě pod širákem a koukat na hvězdy.
 12. Jít na houby, i když třeba nerostou.

Zdroj inspirace: stastnyblog.cz

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com

Štítky

Adéla Paruchová

Adéla Paruchová

Zanechte komentář