Weekly: jemnost v podání Agnes Obel

Hudba / 22.5.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 21. týden roku 2017. 

Tommy Genesis

Kde: Brno, Kabinet múz
Kdy: 22. května
Vstupné: 150 Kč

Explicitní texty Tommy Genesis často vedou k mylným představám, jak se bude vizuální umělkyně a rapperka během vystoupení chovat. Nejeden návštěvník je zaskočen, když se mikrofonu chopí drobounká a ostýchavá slečna a bez nejmenšího zaváhání začne do neotřelých beatů zasazovat osobní zpovědi o svém sexuálním životě. Texty jsou to provokativní, ale jejich poselství je mnohem vyšší. Tommy otevírá důležité diskuse o sexualitě a o ženském postavení.

Depeche Mode

Kde: Praha, Eden Arena
Kdy: 24. května
Vstupné: od 1390 Kč

Kultovní Depeche Mode vyrážejí na světové turné, aby podpořili své 14. studiové album Spirit.

Fallgrapp + Himalayan Dalai Lama

Kde: Praha, Brno
Kdy: 25. a 26. května
Vstupné: od 200 Kč
Elektronika ovládne pražské Kino Aero a brněnskou Flédu. Svoji tvorbu zde předvede české duo Himalayan Dalai Lama a slovenští Fallgrapp. V hlavním městě vystoupí i producent FVLCRVM. Lonští vítězové hudebně exportního projektu Czechingu, Himalayan Dalai Lama, vám předvedou meditativní elektroniku a Fallgrapp dovezou tóny svého nového alba V hmle, které pojí downtempo, trip hop i alternativní pop.

Agnes Obel

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 26. května
Vstupné: 890 Kč
Už před sedmi lety učarovala zpěvačka a klavíristka Agnes Obel nejednoho hudebního kritika a posluchače. Minulý rok rozvířila hudební vody svojí nahrávkou Citizen of Glass, na které se soustředí především na instrumentální složku hudby a její využití. K tematickému zaměření umělkyně řekla: „Předpokládá se od nás, že každému vylíčíme detaily našeho života, zveřejníme je na internetu, budeme otevření a průhlední, a to je pro nás jako lidské bytosti ohromná změna. Jde o téma, které mě nepřestává fascinovat.“

Preoccupations

Kde: Praha, Futurum
Kdy: 27. května
Vstupné: 350 Kč
Kanadská kapela Preoccupations se věnuje post-punkové hudbě s industriálními a noisovými prvky.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebookové stránky umělců 
Zdroj videa: youtube.com 

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář