Minerály i víno čekají na návštěvníky brněnského výstaviště

V obraze / 19.5.2017

Autor:

Peru, Rusko, USA či Česká republika. Nerosty z těchto i mnoha dalších zemí uvidí zájemci na prodejní výstavě Minerály Brno tento víkend v pavilonu B na brněnském výstavišti.

Šestatřicátý ročník výstavy minerálů si nenechají ujít téměř dvě stovky prodejců. „Na své si přijdou nejen milovníci surových kamenů, ale i ti, kteří mají v oblibě autorské šperky či doplňky do domácnosti právě z minerálů,“ uvedl manažer projektu Jan Klimeš. Chybět nebude ani odborná literatura nebo mineralogické a geologické vybavení.

Mladé fanoušky mineralogie čeká zábavný a poučný program od Ústavu geologických věd Masarykovy univerzity v Brně. „Děti se seznámí s minerály a horninami, které používají v každodenním životě. S odborníky se také podívají do historie vývoje života na Zemi a dozví se, v jakém období žili vyhynulí tvorové,“ přiblížil manažer projektu. Zároveň nalákal na soutěž v poznávání minerálů. „Ti nejšikovnější se mohou těšit na zajímavou odměnu,“ slíbil.

Po prohlídce výstavy je pro dospělé nachystaný odpočinkový program u sklenky dobrého vína. Na galerii pavilonu se totiž koná tradiční veřejná prezentace mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. „Návštěvníci ochutnají na 500 vzorků od domácích i zahraničních pěstitelů, které jsou přihlášené do 24. ročníku této soutěže. Současně jejich chuťové pohárky polechtají výtečné potravinářské výrobky,“ sdělil Klimeš. Doplnil, že v sobotu od 14 hodin zahraje i cimbálová muzika.

Výstava je otevřená v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16.30 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti a důchodci od 65 let 50 korun. Pohodlné parkování nabízí Expoparking přímo naproti vstupu na výstavu u pavilonu E.

Více informací se zájemci dozví na webu www.mineralybrno.cz nebo facebookových stránkách.

Zdroj fotografií: archiv BVV

Anna Dudková

Zanechte komentář