5 důvodů, proč jít na Krále Artuše do kina

Film / 22.5.2017

V kinech přednedávnem odstartoval další remake na Krále Artuše: Legenda o meči. Vyvstává tedy otázka: stojí  za to ho zhlédnout?

King Arthur: Legend of the Sword

fantasy

Velká Británie / Austrálie / USA, 2017, 126 min

Režie: Guy Ritchie

Hrají: Charlie Hunnam, Jude Law, Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou a další

Jestli už jste četli naši recenzi, určitě již víte, zda na tento snímek zajít, či ne. Pokud jste však stále na vážkách, dáme vám pár důvodů proč do kina přece jen vyrazit.

5) Starý příběh moderním způsobem

Všichni známe legendu o rytířích kulatého stolu a králi Artušovi, který získá meč Excalibur. O to tady v podstatě ani nejde. Artuš bojuje se svým strýcem o trůn a chce mu zabránit, aby dál vládl temnou silou. Rozhodně, ač se toto pojetí moc neztotožňuje s legendami, má v sobě víc zajímavostí než dříve natočená filmová ztvárnění.

4) Fantasy

Pokud máte rádi fantasy filmy, kde jsou čáry a kouzla ústředním tématem, budete nadšeni. Ačkoliv mohutné slony použité jako zbraň asi v době, kdy se ještě jezdí na koních, nikdo nečekal, dává to tomuto snímku rozhodně nádech modernosti. Za mě palec nahoru.

3) Guy Ritchie

Režisér Guy Ritchie má za sebou už několik snímků, a proto jestli jste fanoušky jeho tvorby, například Sherlocka Holmese, určitě by vám tento filmový počin neměl uniknout a rozhodně se bude líbit.

2) Soundtrack

Hudba dělá film a jak vás neosloví, může být film sebelepší a pořád to není ono. Tady vás hudba tak vtáhne do děje, že chvílemi přestáváte dýchat. Po skončení filmu si broukáte melodii pořád a pořád dokola, že vás to donutí si ji doma ještě minimálně jednou pustit.

1) Charlie Hunnam

I přesto, že dámy tento film nemusí zpočátku nadchnout a půjdou do kina, jen aby udělaly radost partnerovi, kvůli tomuhle fešákovi to za to vážně stojí. Nejenže ho ve filmu uvidíte bez košile a můžete se kochat jeho vyrýsovanými svaly, ale i jeho pohledná tvářička není k zahození.

A kdyby vám ani tohle nestačilo, mihne se ve filmu i světový idol, David Beckham.

Zdroj všech fotografií: Freeman Ent.

Zdroj videa: youtube.com

Adéla Vymětalíková

Adéla Vymětalíková

Zanechte komentář