Ostrov věčného jara je místem turistiky a adrenalinu

Cestování / 26.5.2017

Autor:

Výlet na Madeiru se nepoštěstí každý den. Proto byste si ji měli užít po všech stránkách. Co všechno můžete zažít?

Portugalské souostroví v Atlantském oceánu nabízí svým návštěvníkům adrenalinové, turistické i chuťové zážitky. Spolu s počasím, které nabízí po celý rok příjemné teploty bez extrémních výkyvů, je vhodným místem pro akční lidi, kteří nechtějí jen lenošit na pláži. A to není všechno. Jako student si můžete na Madeiře užít i Erasmus.

V městečku Snatana uvidíte takto zbarvené domečky. Líbí se vám?

Vzhůru na nejvyšší vrcholy!

nejvyšším vrcholům patří Pico do Arieiro, Pico Ruivo a Pico das Torres. Mezi horami Pico do Arieiro a Pico Ruivo vede turistická stezka s neosvětleným tunelem a následně kolem propasti. Během cesty se překonávají metry výškového rozdílu, a to nejen po schodech, ale také kolísavou krajinou. Po výšlapu na vrchol Pico do Arieiro se před vámi objeví výhled, kdy za pěkného počasí uvidíte například ostrov Porto Santo.

Krása krajiny – obchodní stezka a zahrady

Z města Machico vede tzv. obchodní stezka do Porta da Cruz. První část cesty vede přes pole i lesem, kolem pobřeží s výhledem na moře. Naopak druhá část může být pro některé turisty daleko zajímavější. Jde se totiž po útesech. Odtud můžete vidět, jak pod vámi vlny narážejí o skály. Místy je stezka úzká a na přichycení najdete na stěně útesu přidělaný provaz na přidržení.

Místo golfu nebo turistiky si můžete také zacvičit.

Vydat se můžete také do městečka Arco de Sao Jorge, kde se nachází zahrada plná růží. Tato oáza kytek je zčásti ohraničená vysoko vybíhajícími útesy. I přes to, že vstup do zahrady stojí pět eur, návštěva se vyplatí. Stejně tak v městečku Sao Vicente můžete kromě procházky centrem navštívit místní jeskyni. Ta je vulkanického původu. U vstupu do jeskyní je Muzeum vulkanologie.

Sport a adrenalin na Madeiře

Turistika není jedinou volnočasovou aktivitou, kterou na Madeiře můžete provozovat. Díky stále jarnímu počasí si užijete také potápění, let rogalem, paragliding, surfing nebo canoying. Milovníci cyklistiky si mohou užít vysokohorských náročných terénů. Sportů a rekreačních aktivit je na výběr opravdu hodně.

Catamaran trip a trhy

Mezi nejoblíbenější výlety na moře patří tzv. Catamaran trip. Lodní společnost, která tyto výlety pořádá, vás vyveze na moře. Tam strávíte téměř tři hodiny, během kterých (pokud máte štěstí) uvidíte delfíny a velryby.

Co by to bylo za dovolenou v cizí zemi, kdybyste nemohli ochutnat místní jídlo. Na různých místech, ať už ve Funchalu, nebo v Mercado Velho jsou trhy, na kterých můžete ochutnat například maracuji s banánovou nebo mangovou příchutí. Nakoupit můžete také květiny, místní víno a oblečení. Měli byste si však dávat pozor na různé obchodníky „lákače“, kteří se snaží prodat své zboží i chválou o vás.

Abyste si mohli užít koupání, jsou v Porto Moniz přírodní bazény. Jde o přehrazené moře, které vám umožní relaxovat.

Jak jste se výše dočetli, Madeira nabízí opravdu hodně aktivit, díky kterým poznáte přírodu a místní lidi. Setkat se tu můžete také se studenty, kteří sem přijeli na Erasmus. Ti mají výuku převážně v portugalštině, občas i v angličtině. Což je pro ně další výhoda studia v zahraničí. Zdokonalí si anglický jazyk a naučí se portugalštinu.

A co vy? Vydali byste se také za krásami ostrova květin a věčného jara?

Zdroj všech fotografií: Věra Zdražilová

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář