Recenze: Hydrofilní odličovací olej Saloos

Krása a móda / 18.5.2017

Další díl velkého testování Saloos výrobků je zde a tentokrát podlehl důkladnému testu hydrofilní odličovací olej – meduňka.

První seznámení

Lahvička s olejem je vyrobena z matného skla, která částečně přiznává svůj obsah – tedy světle žlutý olej. Její objem je 50 ml a průsvitné balení umožňuje kontrolovat spotřebované množství, což je jednoznačně plus. Design etikety dotahuje příjemný první dojem z výrobku k dokonalosti. Stříbrné linky a písmo v kombinaci se vzorem listů z něj činí ozdobu koupelnové poličky. Uzávěr je šroubový a nic mu nelze vytknout.

Krásný design kvalitního výrobku

Co se píše vs. co umí

Trocha teorie pro objasnění pojmu „hydrofilní“. Jak říká vševědoucí strýček Google, pojem„hydrofilní“ slibuje takové vlastnosti oleje, které k sobě přitahují molekuly vody a toto vše mají na svědomí kladné a záporné ionty těchto dvou složek.

Popis výrobku (konkrétně pro variantu „Meduňka“) slibuje vhodnost pro všechny typy pleti. Dále pak důkladné vyčištění a odstranění líčidel a to včetně těch voděodolných.

Pro doplnění informace o tom, na jaké pokožce byl olej testován, pak tu svou hodnotím jako citlivou a smíšenou, která má tendence k pocitům pnutí po použití vody.

Jak olej obstál

Jednalo se o mou první zkušenosti s odličovacím olejem. Do té doby jsem pro odlíčení používala především micelární vodu popřípadě čistící emulzi a odličovací rituál jsem zakončila nezbytným krémem. Ačkoli řada odličovacích olejů Saloos nabízí celou škálu vůní, meduňka byla rozhodně výbornou volbou. Aroma je příjemné a proces odličování tak ještě více zpříjemní.

Na odličovací tampónek nasáklý teplou vodou se optimální množství výrobku nanese zcela bez problému. Nemusíte se bát zbytečného plýtvání, neboť vylití příliš velkého množství nehrozí. Nejodolnější partií pro odlíčení bývá zpravidla řasenka, kterou dostal olej za úkol odlíčit jako první. Tamponek stačí lehce přiložit na zavřené víčko, nechat jej na vteřinku působit a jemným pohybem dolů a ven se čerň přesouvá z řas na tamponek doslova jako po másle. Stačí proces párkrát zopakovat, řasy jsou poté bezchybně čisté. Co víc. Řasy, které řada z nás každodenně zatěžkává nánosy řasenky, si skutečně odpočinou a dostanou olejovou výživu, kterou si rozhodně zaslouží.

Řasenka bývá nejodolnější fáze odličování. Olej Saloos však nemá problém ani s tou voděodolnou.

V druhém kroku pak již není překvapením, že make-up byla pro tento olej již hračka. Poradí si i s hutnějšími make-upy. Během chvilky je pleť kompletně čistá, voňavá a důkladně vyživená. Přesto, že se některé partie mého obličeje více mastí a na jiných se naopak tvoří šupinky, po použití oleje si pleť libovala v každém jejím póru a zákoutí.

Odličovací olej Saloos si rozhodně zaslouží své místo na koupelnové poličce.

Přestože jsem měla původně z použití oleje na obličej mírnou obavu, nebyl k tomu důvod. Po takto odlíčené pleti již není nutné používat krém. Pleť je dokonale čistá, vyživená a připravená k noční regeneraci bez sebemenšího pocitu „zaplácnutí“, či jiného udusání pórů. Nic takového se rozhodně neděje.

Olej mě natolik nadchnul, že nyní nepoužívám na večerní odlíčení nic jiného a mám již druhou lahvičku. Jsem přesvědčená, že jeho účinky ocením i v létě.

Majitelky citlivých a smíšených pletí, pokud máte obavy z použití oleje, můžete je s klidným svědomím vypustit. Tento hydrofilní odličovací olej od Saloos dělá jen výbornou práci a vaše pokožka si bude vrnět blahem.

Zdroj fotografií: pixabay.com, Lenka Kolářová, Generace 21

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář