Weekly: čeká nás FreiPlatz, opavská klubová noc

Hudba / 8.5.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 19. týden roku 2017.

Bulp + Jimmy Pé

Kde: Brno, Fléda
Kdy: 10. května
Vstupné: 213 Kč

Dvě zvučná jména slovenské elektronické scény vystoupí v brněnské Flédě. Bulp je hudební projekt mladého producenta Sama Štefanca. Ve spolupráci se svojí sestrou vydal před měsícem debutovou desku Yrsa, která se nese na vlnách melancholického elektro-popu. S novou nahrávkou se představí i Jimmy Pé, jeho EP Masika zkouší různorodé postupy, v základu ale stojí precizně vystavěné beaty.

Vök + Francois Svalis

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 11. května
Vstupné: 355 Kč

Saxofon jako charakteristický prvek, dvě kytary, charismatický hlas zpěvačky Margrét Rán Magnúsdóttir a křehký elektronický minimalismus – tyto stěžejní prvky nalezneme v tvorbě islandské kapely Vök. Jako support se za své krabičky postaví olomoucký producent Francois Svalis. Ten se do širšího povědomí posluchačů dostal teprve nedávno, když ho podpořil Startér, projekt Radia Wave hledající české hudební talenty.

FreiPlatz – opavská klubová noc

Kde: Opava
Kdy: 12. – 13. května
Vstupné: 290 Kč

Multižánrový festival FreiPlatz si pro vás opět přichystal dvoudenní program obsahující koncerty, workshopy i divadelní představení. Letos nás čeká například energetická rock and rollová kapela Cocaine Party, hip-hopoví Prago Union nebo HRTL se svým modulárním syntezátorem. Kompletní seznam účinkujících naleznete na oficiálních stránkách.

Thomas Dybdahl

Kde: Praha, Café V lese
Kdy: 13. května
Vstupné: 267 Kč
Písničkář a multiinstrumentalista Thomas Dybdahl začínal svoji hudební kariéru jako kytarista v kapele Quadraphonics. Sólovou dráhu odstartoval písní Bird v roce 2000. Od té doby se jeho diskografie značně rozrostla. Nejnovější počin vyšel v únoru pod názvem The Great Plains, na kterém se hudebník pokouší uchopit podstatu emocionálně silných životních momentů.

VR/Nobody + Never Sol + Piqi Miqi

Kde: Praha, DUP39
Kdy: 13. května
Vstupné: 130 Kč
Czech Design Festival je akce věnovaná primárně aktuálnímu designu, ale její program obsahuje i doprovodné koncerty. V prostorách Domu uměleckého průmyslu DUP39 vystoupí progresivní VR/Nobody. K duu Václav RoučekJakub Strach se přidá i česká umělkyně Never Sol a zpěvák a producent Piqi Miqi, který se inspiruje v osmdesátkové estetice a tradičních postupech RnB.

American Autors

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 14. května
Vstupné: od 699 Kč
Americká indie-popová kapela American Autors se proslavila hitem Best Day of My Life, který naleznete na jejich debutu Oh, What a Life.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebook události FreiPlatz a kapely Vök

Zdroj videa: youtube.com

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář