Natáčení minisérie o Marii Terezii je v plném proudu

Film / 7.5.2017

Autor:

Natáčecí štáb se přesunul na zámek v Kroměříži, jedny z nejhezčích prostor u nás.

O připravovaném projektu České televize jsme vás lehce informovali již dříve, nyní přicházíme s dalšími informacemi a s několika fotografiemi. Možná si říkáte, proč právě Marie Terezie? Odpověď na tuto otázku vám nejlépe zprostředkuje samotný režisér Robert Dorhelm: „Marie Terezie byla bezesporu obrovskou osobností evropské historie. Nicméně tím, jak dokázala skloubit své panovnické povinnosti s rolí matky šestnácti dětí, se stala inspirací pro všechny moderní ženy.“

Stejně to vidí také herečka Marie Luise Stockinger, která právě za toto Marii Terezii obdivuje. Zároveň jako Rakušanka nechápe, proč je v Rakousku daleko oblíbenější císařovna Sissi, která ovšem z pohledu dějin nebyla tak významná – ono se není čemu divit vzhledem k tomu, že její manžel byl František Josef I. Zatímco manžel Marie Terezie František I. Štěpán Lotrinský, na filmovém plátnu jej ztvární Vojta Kotek, byl svou ženou převálcován. Když si to shrneme – máme zde Marii Terezii, matku šestnácti dětí, vládkyni Rakouské říše a manželku a to vše v 18. století.

Skok do 18. století

Mohlo by se zdát, že nastylizovat 18. století je výzvou, vůbec tak tomu ale není. Kroměřížský zámek je nádherným prostorem a ručně vyráběné kostýmy přímo v prostorách zámku atmosféru dovádí do dokonalosti.

Největší výzvou při natáčení je nakonec komunikace mezi herci. Jelikož série vzniká v koprodukci čtyř televizí, je scénář čtyřjazyčný a každý herec mluví svým rodným jazykem. Filmová ukázka, kterou jsme měli možnost vidět, byla díky této skutečnosti velice komická. Samozřejmě jen co se jazyků týká, jinak daný materiál vypadal nádherně a my už se těšíme, až bude v televizi!

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj všech fotografií: Jakub Fejsák, Generace 21

Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář