Cestujeme za módou: Florencie a Amsterdam

Krása a móda / 11.5.2017

Můj cíl byl prostý – nové oblečení, kosmetika a hlavně vidět přehršel designových kousků, styl Italů, Holanďanů a vypít až nepřiměřené množství kávy.

Florentské tipy

Cappucino, cappucino freddo, Cofféé, Café, Coffee To Go! Káva všude. Ale Florencie, kterou jsem mohla na 3 krásné slunečné dny okusit, není jen o pití kávy, vlastně ani tento článek vůbec nemá být o dokonalosti florentské kávy či našlehaného Latté. Má být o módě a o módě také bude.

Jistě budete chtít nakupovat ve Florencii za malé i nemalé peníze, zde si každý přijde na své. Velkou nevýhodu však shledávám v tom, že Florencie patřící mezi jedno z nejdražších měst Itálie, má jedno z nejdražších ubytování vůbec, což zjistíte ještě v teple domova, když se budete snažit si zabookovat nějaký slušný hotel, prázdninový dům či matraci pod mostem. Dále je to italská doprava, hluk, italština, jen italské jízdní řády, domorodci apod.

Nakupování levně

Levná móda v Itálii? Že je to čirý nesmysl? Ehm, ne, není to nesmysl. Přímo v centru města se nachází množství menších prodejců, tržnic apod. Musíte si však dát velký pozor kam jdete, s kým jdete, za kolik vám zboží nabízí a také zdali neprodává padělek a vy si ho vědomě i nevědomě nekupujete. Mohlo by vás to stát nakonec nemalý peníz.

Nakupování „průměrně“

Světoznámé obchodní řetězce jako například H&M, M.A.C. či Kiko naleznete bez problému v uličkách hlavních

Nejde odolat dokonalosti obchodního řetězce Kiko.

nákupních tříd. Upřímně za sebe, miluji nakupování kosmetiky v Kiko. Levné, vydrží, velmi kvalitní, výborná textura. H&M i M.A.C. má takřka stejnou nabídku jako v ČR, takže si musíte jen dávat pozor na cenu. Osobně mi přišlo italské H&M mnohem levnější nežli H&M v ČR, ale je to jen můj osobní názor, který je však podložen koupí halenky bez rukávů (9,90 €, dříve: 448 Kč, nyní 299 Kč, takže se vám nákup v cizině i přesto vyplatí).

Dále můžete navštívit i obchodní řetězec Zara či například Intimissimi.

Nakupování značkově

Florencie a značková móda jdou ruku v ruce. Na hlavních třídách narazíte v převážně většině jen na značkové obchody. Na náměstí della Repubblica na vás mrkne nakousnuté jablko světoznámé značky Apple, na Piazza del Duomo na vás pro změnu doslova křičí obrovský billboard návrháře Michaela Korse a na Via Roma spojující obě náměstí naleznete například i značky Prada či Gucci.

Louise Vuitton není pozadu a jeho „obchůdek“ se nachází na Piazza degli Strozzi společně se značkou Patriziou Pepe, ze které si asi movitější nesednou na zadek, jako když mají pravou Vuittonku, ale pro mě její osobitý styl byl mnohem větším přínosem nežli celý Louise.

Patrizia Pepe – značka oblečení, módních doplňků i obuvi, která se postupem času dostává i k nám.

V sukních této italské společnosti jsem okamžitě viděla Carrie Bradshawo ze seriálu (a filmů) Sex ve městě. Dokonalost, volnost, elegance, ale přitom styl 21. století, teenagerovská léta. Všechno to utvořilo skvělou letošní letní kolekci.

Deštivý Amsterdam

Měla jsem skvělou dvouhodinovou možnost navštívit deštivý mezipřistávací Amsterdam. Jediný obchod, který jsem zde zvládla, krom McDonaldu a suvenýrů, byl Primark.

Když jsem byla ještě malá, zavítala jsem do Londýna. V ČR tou dobou slovo Primark vlastně skoro nikdo pořádně neznal. Až do doby, kdy ve Vídni a Drážďanech otevřel tento řetězec s absolutně nejlevnějším oblečením své obchody.

Miluju jejich ceny, oblečení, kvalitu, přístup, prostě všechno. Klidně bych tam i žila.

A kudy do Primarku? Přímo rovně z hlavního nádraží po hlavní ulici Damrak.

Fotografie: Dana Brandejská, Generace 21

Dana Brandejská

Dana Brandejská

Tento exemplář naleznete na planetě jménem Gymnázium. Rozumí základním slovům jako např. jídlo, postel, spánek, polštář nebo káva. Pokud byste chtěli znát speciální vlastnosti a přednastavené funkce, rozhodně mezi nimi najdete chuť objevovat planetu Zemi, číst roztodivné knihy v jazyce českém a schopnost hibernovat.

Zanechte komentář