Rodinné toulky vás provedou po pevnostech a opevněních

Cestování / 4.5.2017

Autor:

Díky Rodinným toulkám se dostanete na čtyřicet různých míst v České republice. Hlavními cíli jsou pevnosti a opevnění. Kde všude je najdete?

Petr David, Vladimír Soukup a Petr Ludvík. To je trojice autorů, kteří vydávají publikace o cestování pod názvem souboru Rodinné toulky. Mezi vydané patří například Nejkrásnější výlety lodí, Nejkrásnější výlety do podzemí nebo Nejkrásnější výlety na kole.

Mezi nově vydané knížky patří také kniha Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění, která své čtenáře zavede na 40 různých opevnění a pevností po celé naší republice. Díky autorům publikace se dozvíte, kde zůstaly zachované brány, jaká pevnost je na hranici s Moravou a spoustu dalších zajímavostí a tipů na výlety.

Začátek každé kapitoly vám v krátkosti představí dané místo a zmíní pár historických faktů. Pod tímto krátkým úvodem najdete návrh na trasu, ať už pro pěší nebo pro přesunutí autem. Následně se autoři Rodinných toulek věnují turistickým cílům a jejich popisu, které prokládají podrobným popisem cesty. Celý text je doplněn o mapky, fotografie a boxy s důležitými informacemi či zajímavostmi dané stavby. Některé kapitoly končí podnadpisem Další tipy, kde najdete turistické cíle a zajímavosti z okolí.

Tip Generace 21: Přečtěte si naše předchozí recenze na Nejkrásnější výlety do podzemíNejkrásnější výlety vlakem 2

Keltové pod Troskami, opevněný kostel… Stačí si vybrat!

Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění svým čtenářům představí například Hradiště Semín, kde měli Keltové oppidum (opevněné sídliště). Odtud se dostanete i do Želejovského údolí, kde se natáčel film Jak dostat tatínka do polepšovny. V blízkosti se nachází také rybník Vidlák, Podsemínský mlýn a symbol Českého ráje, zřícenina hradu Trosky.

Podle pověsti můžeme mezi hradbami narazit na přízrak truhláře, který byl pověšen v době stavby pevnosti. O život přišel poté, co u něho byly nalezeny nákresy pevnosti. A vojenské tajemství bylo tehdy výrazně střeženo. Tesař tady bude bloudit tak dlouho, dokud nebudou hradby zbořeny.

 Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění

Nedaleko historické hranice s Moravou, přesněji na Českomoravské vrchovině, najdete také město Polička. To bylo dříve opevněno pouze valem a příkopem. Když si uděláte procházku po městě, najdete zde i opevnění v ulici Na Bídě, hradby nebo kostel svatého Jakuba.

Kniha vás provede po čtyřiceti opevněních a pevnostech naší republiky.

Věděli jste, že v České republice máme opevněný kostel? Ne? Nevadí. Autoři cestopisu Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění vás tam zavedou. Tato stavba je přímo na jižní Moravě v Kurdějově. Díky opevnění dostal areál s kostelem charakter pevnosti a vy jej můžete navštívit po telefonické domluvě.

Tato publikace je vhodná pro všechny turisty a nadšence historie, opevnění a krásy přírody. Díky pestré nabídce turistických cílů si každý vybere ten svůj. Kam byste se vydali vy?

Rodinné toulky: nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění

Autoři: Petr David, Vladimír Soukup, Petr Ludvík

Nakladatelství: UNIVERSUM

Počet stran: 168; Cena: 299 Kč

Žánr: průvodce, cestopis

Více informací se dozvíte na webových stránkách knihkupectví.

Zdroj všech fotografií: Nela Rájová, Generace 21

Zanechte komentář