Pražský Majáles 2017 neodradil účastníky ani přes bahno a déšť

Hudba / 2.5.2017

Autor:

Na letenských pláních se uskutečnil již 13. pražský Majáles. Tento ročník si všichni zapamatují jako Blátoles, neboť bahno měli někteří až za ušima. 

Je dvanáct hodin a na konečnou stanici linky C – Letňany přijíždí nevídaně plná souprava metra. V tu dobu začalo vyvrcholení měsíčních oslav studentského majálesu open-air festivalem. Fronty do areálu nebyly sice tak dlouhé jako u vedle konající se akce Youtubering, ale i tak bylo v tu dobu v areálu Majálesu uspokojivé množství návštěvníku. Největší nápor fanoušků hudby nastal okolo třetí hodiny, kdy byly všechny tři stage dost zaplněné. Zůstaly tak po celou dobu konání, i když někteří opouštěli festival po skončení vystoupení svých oblíbenců.

Festival disponoval třemi pódii. Jejich hlavní výhodou bylo rozdělení podle hudebních žánrů. Hlavní stage Březňák byla pro fanoušky mainstreamové hudby české hudební scény, vystoupili na ní například Tomáš Klus, Mandrage, No Name a hlavní hvězda večera Marpo & TroubleGang. Dále tato stage patřila volbě krále a královny Majálesu, králem se stal kandidát ČZU, jeho královna je z ČVUT. U této stage se nacházel vyhrazený prostor pro VIP a novináře, u ostatních stagí byla situace pro všechny stejná.

Kandidát na krále z ČVUT sice nevyhrál korunu, ale vyhrál v tomto souboji o život.

Město Praha stage byla zase pro milovníky toho nejznámějšího, co nabízí československá hudební scéna v oblasti rocku. Zahráli si na ní Rybičky 48, Wohnouti, UDG, Horkýže Slížehlavní hvězdou byli Inekafe. Třetí stage Fajn rádio kontrastovala s rockem, neboť na ní zazněl hip-hop, rap a R&B, jmenovitě – Paulie Garand, ATMO, Prago Union nebo Majk Spirit.

Festival samozřejmě nebyl jen o hudbě. Jak by mohl, když je to stále studentský festival. Byl plný radosti, deště a bláta. Na všechny čekal také samozřejmě bohatý doprovodní program. Každá z pěti velkých pražských univerzit měla na festivalu svůj stánek. Stánky tu byly také s jídlem a nebylo jich vůbec málo, bylo jich více než dost, takže se netvořily nesnesitelně dlouhé fronty, stejná situace panovala i u záchodů.

Večer to byl speciální především pro mladý pár, který si řekl své „ANO“ během koncertu Rybiček 48, tím ale pro nás předčasně akce skončila, protože naši redaktorku Adélu shodil přiopilý fanoušek do bahna, stejně nevalně dopadla i má fototechnika. Naštěstí jsou oba v pořádku.

This slideshow requires JavaScript.


Na textu se podílela: Adéla Vymětalíková 

Zdroj všech fotografií: Jakub Fejsák, Generace 21

Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář