A žili šťastně až do smrti… nebo ne? After Ever After – DISNEY Parody

Film Kultura / 30.3.2013

Pohádky tradičně končívají větou „A žili spolu šťastně až do smrti.“ Jak by ale příběhy Disney princezen skončily, kdyby opravdu žily?

Existují šťastné konce zobrazované v pohádkách i v reálném životě? Podle uživatele youtube.com s nickem Paint, nikoliv. I princezny z nejznámějších Disney pohádek by ve skutečnosti měly k prožití svého šťastného konce dost daleko. A řekněme si to na rovinu, koho to opravdu překvapuje?

Jon Cozart, 20 letý student z amerického Austinu v Texasu, natočil originální a satirické hudební video o skutečném osudu princezen Ariely, Jasmíny, Krásky a Pocahontas. A aby to nebylo málo, zpívá sám, vůbec ne špatně a rovnou a capella.

Japonci zabili všechny mé velrybí přátele

Malá mořská víla je pohádkou z pera Hanse Christiana Andersena. Původní verze pohádky je o mnoho temnější než ta od Disneyho. Ariela se promění v mořskou pěnu poté, co si její princ vezme jinou. Skutečný osud Ariely by ale mohl být ještě o něco méně šťastný. Zcela dobrovolně se totiž touží stát živočišným druhem, který je zodpovědný za ničení jejího rodného oceánu.

Propusťte mého prince

Princezna Jasmína z Aladina by to dnes také neměla lehké, a co teprve samotný Aladin. „Aladin was taken by the CIA. We’re not Taliban. You have the wrong man.“ (překl. Aladina odvedla CIA. My nejsme Taliban. Máte toho špatného.). Že na vzhledu nezáleží? Jasmína s Aladinem by k tomu mohli dodat své.

Chtějí mě upálit na hranici

Kráska by velmi brzy zjistila, že PETA má oči všude. Jejího milého, Zvíře, by jí hned odebrala. „Žili spolu šťastně až do smrti“ se vztahuje pouze na lidi, milá Krásko.

Drželi jste někdy v ruce vnitřnosti Angličana?

I když Pocahontas podle Disneyho nežila s Johnem Smithem šťastně až do smrti doslova, žili šťastně alespoň jejich duše. Těžko říct, jak by byla duše Pocahontas šťastná s vědomím, že národ jejího milého ten její téměř vyvraždil. Možná by se opravdu stala krvavou princeznou bojovnicí.

Pokud jste si někdy posteskli nad tím, jak na rozdíl od vás Disneyho princeznám nakonec všechno v životě vyjde, pusťte si video After Ever After – DISNEY Parody a dobře se pobavte. Texty písně jsou vtipné, mají myšlenku, uslyšíte oblíbené Disney melodie a samotné video je více než originální.

Stačí jen dodat, že po šesti dnech od zveřejnění mělo video již přes 3 600 000 zhlédnutí.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Zdroj videa: youtube.com

Simona Mičianová

Simona Mičianová

Dítě devadesátek, který skoro prošvihlo osmdesátky a mrzí ho to víc než nedostatek čokoládových dortů v lednici. Chce potkat Martyho McFlye (v součanosti) a podívat se s ním do roku 1955 (mimo jiné). Ale zítra bude toužit po něčem (někom) úplně jiném...

Zanechte komentář