Sportovat už můžeme venku

Sport / 31.5.2017

Máte pocit, že zimy bylo dost a že už se nemůžete dočkat teplých letních dnů? S květnem se počasí snad umoudří a vy budete moci vyrazit sportovat ven.

Květen je skvělý měsíc. Byť to tak v těchto dnech příliš nevypadá, v květnu už se většinou dá dlouho vysedávat venku, na náplavce, v parcích, kdekoliv. A už se tak často nestává, že večer hrozí, že umrznete. Nebo i přes den. I když sníh v květnu jsme jistě párkrát zažili také. Obecně je prostě květen takový ideální měsíc, kdy se po zimě může trávit více času venku. A když se dá trávit večer s přáteli u piva na náplavce, dá se také sportovat venku. Bez piva.

Běh, brusle, kolo

Běhání je láska a kdo v zimě tvrdil, že přece nemůže chodit běhat, protože je hrozná zima a sníh, prší a je bláto a další důvody, může po většinu května a následujících měsíců běhat s klidem v duši a bez mokrých nohou. A kde běhat? Kdekoliv. Běhání je sport nenáročný na lokalitu a často se během dostanete i tam, kam byste se normálně nedostali. Lesy, louky, město, vesnice, hory, pláže, centrum Prahy nebo jiné centrum, opravdu to jde kdekoliv.

Nadšení a nedočkaví bruslaři jistě nečekali až na květen, aby mohli vytáhnout své kolečkové miláčky, a zřejmě bruslili, kdy to šlo. Teplých dnů v zimě bylo docela dost. Ale pro ty, kdo si k bruslím ještě hledají cestu nebo nejsou největší nadšenci, je květen ideální. Sluníčko, příjemná teplota, nejlepší doba si bruslení zamilovat.

V horách nebo v údolí, na kole můžete kamkoliv.

A co že je na nich tak skvělé? Jste na čerstvém vzduchu, je to ideální sport pro páry i kamarády, a nejenže zapojíte celé tělo, ale nohy a zadek vám za ně taky jednou poděkují. Navíc bruslařské trasy povětšinou vedou krásnou krajinou, takže až se moc zadýcháte, můžete zpomalit a předstírat, že obdivujete krásy přírody a nikdo vám to nebude vyčítat.

Kolo je další klasika, ale kdyby nebylo tak fajn, nebude tolik cyklistů. Pokud má někdo v létě problémy s příliš vysokými teplotami, musí využít příjemných jarních stupňů a po zimě kolo znovu vytáhnout. Zřejmě to bude bolet, ale tím se nesmíme nechat odradit. Kolo má skoro až blahodárné účinky, a kdo zrovna nemůže běhat nebo bruslit, kolo bude jistě řešením.

Hlavně být venku

Dříve bych sama sobě klepala na čelo, kdybych někomu radila pěší výlety nebo turistiku. Ale ona je turistika a turistika. Takový výšlap do hor má od té vleklé a nudné hodně daleko. Sněžka samozřejmě není jediná hora nebo jediný cíl, na který se zaměřit. Česko má plno vrcholků, výběžků a kopců, na které se dá vyšlápnout. A že to není sport? Zkuste to a schválně co budou říkat vaše svaly druhý den.

Ideální fotka na Instagram.

A co takhle opustit čtyři zdi fitcentra a cvičit venku? Na vzduchu, s vlastní vahou nebo s pomocí vychytávek jako TRX nebo cvičící gumy. Workoutová hřiště se pomalu ale jistě začínají rozrůstat a já jich vídám čím dál víc. A dokonce na nich i někdo cvičí. Dost často hodně vysekaní hoši.

Z méně náročného soudku můžu zmínit spíše společenské záležitosti v podobě frisbee, plážového volejbalu (s výjimkou těch, kdo si u toho lámou ruce a polykají písek, ti to mají jako právoplatný sport), lehkého fotbálku, badmintonu a tak podobně. Všichni tyto sporty známe a se správnými lidmi je to nejen nějaká sportovní aktivita, ale především zábava a o to jde nejvíce.

Zdroj všech fotografií www.pexels.com

Štítky

Veronika Fryšová

Veronika Fryšová

Zanechte komentář