Jazz-metal rozezněl MeetFactory

Hudba / 26.4.2017

Jazz-metalové šílenství, tak by se dal nazvat jeden z koncertů festivalu Mladí Ladí Jazz.

O německém Panzerballett se s jistotou dá říct, že se jedná o kapelu 21. století. Do své tvorby totiž přinášejí eklektické a inovativní prvky, které jen tak nenajdete. Inspiraci hledají v poměrně dosti odlišných žánrech jako je metal, jazz, funk či progresivní rock.

Tato originální skupina s opravdu nevšedním hudebním projevem, složená ze dvou kytar, saxofonu, baskytary a bicích, se v České republice objevila vůbec poprvé. Vystoupili 21. 4. v pražském MeetFactory, v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz.

V hudebním světě se pohybují přes deset let a stihli vydat již sedm alb. Nejnovějším počinem je deska z roku 2015, Breaking Brain.

Jako support se představila kapela Modern Day Babylon, jejímž frontmanem je Tomáš Raclavský. Tato dnes již tříčlenná kapela vznikla v roce 2010 jako sólový projekt Raclavského a od té doby spolu s dalšími dvěma členy tvoří hudební skupinu zaměřenou na djent, groove a ambient.

Začátek sobotního koncertu se nesl v relativně komorním duchu. Nicméně i přes značnou konkurenci další hudební akce se prostory MeetFactory začaly postupně plnit.

Obě kapely ukázaly, že mají co nabídnout a nebylo toho málo. Z doposud proběhlých koncertů, jejich vystoupení patrně nejvíce dosáhla na motto festivalu – Jazz je nářez. Přeci jenom se jedná o skupiny, které se pouštějí do metalových vod. Po jazzové stránce nejvíce oslnil člen hlavní kapely, saxofonista Alexander von Hagke.

This slideshow requires JavaScript.

Jazzový festival Mladí Ladí Jazz se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Stále však máte možnost zakoupit si vstupenky na některý ze zbývajících koncertů.


Zdroj všech fotografií: Karolína Grofová, Generace21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář