Recenze: Sprchový olej Saloos

Krása a móda / 27.4.2017

Po recenzi balzámu na rty přichází na řadu další produkt přírodní kosmetiky Saloos. Tentokrát to bude sprchový olej s vůní grapefruitu.

Průhledný obal na první pohled prozrazuje, že uvnitř se skutečně ukrývá světle žlutý olej a pod šroubovým uzávěrem pak svěží, nevtíravá vůně šťavnatého, trochu kyselého grepu, což je ideální povzbuzující vůně obzvlášť na jaro a léto. Aroma je jemné a přírodní.

Průzračný a krásně voňavý olej do sprchy.

 

 

 

 

 

Pod víčkem se ukrývá hedvábný olej s božskou vůní.

 

 

 

 

 

První dojmy před použitím

Před použitím je třeba mít na paměti, že se jedná o tekutější konzistenci v porovnání se sprchovými gely, na které je většina z nás zvyklá. Je tedy nutné jej nahýbat opatrně, neboť jeho obsah se vylije do dlaně mnohem rychleji. Pro snazší manipulaci ve sprše bych ocenila, kdyby víčko šlo pouze odklopit, nicméně v takovém případě vždy hrozí, že se odklápěcí část dříve či později odlomí, takže ráda věnuji vteřinku strávenou ve sprše navíc, během které je třeba najít místo na odložení uzávěru.

Sprchový olej „v akci“

Olej se nanáší na vlhkou pokožku. Na suché by šel rozetřít jen stěží. Vlivem své konzistence nevytváří olej takřka žádnou pěnu. Mně osobně to nikterak nevadí, záleží však na preferenci jednotlivce. Uvedené vlastnosti produktu doporučují konkrétně grapefruitovou variantu oleje pro pokožku s celulitidou. Účinky jsem v tomto směru nebyla schopná prozatím posoudit, nicméně blahodárný vliv tohoto ovoce při boji s nadváhou a jejími nepříjemnými vedlejšími efekty jsou všeobecně známé.

Po použití…

Již během sprchování zůstává na pokožce jemný olejový film. Stejné vlastnosti má i při použití do koupele. Olej ani v tomto případě nevytváří pěnu, nicméně velice příjemné a voňavé „domácí lázně“. Film ulpívající na pokožce je skutečně pouze lehký, ale přetrvává i po jejím osušení ručníkem. Zcela tak odpadá potřeba použít jakýkoli další zvláčňující přípravek. Spolehlivě zastoupí přinejmenším dva produkty a ušetří tak čas strávený v koupelně.

Pokožka je po použití oleje čistá, svěží a skutečně znatelně vyživená. V nadcházející letní sezóně ocení každá pokožka vysušená bazénovým chlórem, mořskou solí a slunečním zářením vyživující účinky ještě mnohem víc.

Tato recenze byla současně mou první zkušeností s tělovým olejem a určitě nebude poslední. Kvalitní olejovou péči si povrch našeho těla bezesporu alespoň jednou za čas zaslouží.

Zdroj fotografií: pixabay.com (upraveno), Lenka Kolářová, Generace 21

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář