Neříkejte „promiň“, když chcete říct „děkuju“

Osobní rozvoj / 27.4.2017

Naučte se děkovat a přestaňte se omlouvat za to, že existujete!

Všichni to známe a většina z nás to také dělá. Neustále se někomu omlouváme, a to i za naprosté zbytečnosti, většinou za to, že vůbec na tomhle světě dýcháme. Místo toho, abychom svým blízkým poděkovali, že nás pozorně poslouchají, když jim líčíme své trable, začneme se nesmyslně omlouvat, že před nimi takhle blábolíme. Tahle zbytečná provinilost a omlouvání však vůbec nejsou nutné. Lidé okolo nás totiž ocení spíše to, když jim vyjádříme svou vděčnost a radost, že nám naslouchají nebo že na nás čekali hodinu před kinem. Když jim poděkujeme, v jejich očích stoupneme více, než kdybychom se ihned začali kát.

Mně osobně se tento „zlozvyk“ podařilo více omezit, když jsem narazila na následující obrázky, na kterých tohle téma zvěčnila kreslířka Yao Xiao. Zkuste to také!

Když chcete říct děkuju, neříkejte promiň. Když chcete poděkovat za trpělivost, neomlouvejte se za zpoždění. Zdroj: yaoxiaoart.com

Když chcete poděkovat za porozumění, neomlouvejte se za to, že povídáte třeba nesmysly. Zdroj: yaoxiaoart.com

Když chcete poděkovat za to, že vám někdo naslouchá, neomlouvejte se, že „blábolíte“. Poděkujte, že si vás někdo váží a neciťte se provinile, že zabíráte příliš mnoho místa. Zdroj: yaoxiaoart.com

Neomlouvejte se, ale milujte. Zdroj: yaoxiaoart.com

Nezapomeňte tedy své blízké a milované ocenit za to, co pro vás dělají, a zahoďte pocit provinilosti. Na tom, že existujete, není přece nic špatného.

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Zdroj inspirace: stastnyblog.cz

 

Adéla Paruchová

Adéla Paruchová

Zanechte komentář